www.vizyonkenthaber.com

1 2

Yollar çevreci boyalar ile boyanıyor

Yollar çevreci boyalar ile boyanıyor
09 Haziran 2020 - 10:26

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yol çizgi boyama çalışmalarında insan sağlığı ve çevre açısından zararsız su bazlı boya kullanılıyor.

 

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı, asfalt ve beton yüzeyli köy yollarında yol çizgi boyama çalışmalarını yapıyor. Çalışmalarda insan sağlığı ve çevre açısından zararsız su bazlı boya kullanılıyor.

 

YOL ÇİZGİLERİ YENİLENİYOR

Çevreye karşı sorumluluklarını her zaman ön planda tutan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda asfalt ve beton yüzeyli köy yollarında yol çizgi boyama çalışmalarını yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bu yıl aldığı kararla yol çizgi çalışmalarında kullanılan malzemeleri değiştirdi.

 

ÇEVREYE DUYARLI BOYALAR

Ulaşım Dairesi Başkanlığı Trafik Yönetimi şube Müdürlüğünce bu yıl yapılan çalışmalarda insan sağlığı ve çevre açısından zararsız boya özelliği taşıyan su bazlı yol çizgi boyaları kullanılıyor. Asfalt ve beton yüzeyli köy yollarında uygulama yapılan boyalar, düşük maliyet ve trafik güvenliğinin yanı sıra temiz bir çevre için de katkı sağlıyor. Maliyeti ve çevreye duyarlılığıyla ön plana çıkan su bazlı boyalar yüksek nemde, düşük sıcaklıkta ve hava sirkülasyonunun az olduğu yerlerde bile iyi kuruma özelliğine sahip.

 

SÜRÜCÜLER İÇİN KOLAYLIK

Yol çizgi çalışmalarında kullanılan su bazlı boyalar, çevreye olduğu kadar sürücülere de önemli katkılar sağlıyor. Aşınmaya karşı dirençli, iyi örtücülük sağlayan boyalar, gece görüşü artırarak sürücülere büyük kolaylık sağlıyor. Çevre dostu olan boyalar, solvent bazlı boyalara göre kullanımı daha kolay, çalışma şartlarında daha güvenli. Uygulama sonrası su ile kolay temizlenebilme özelliğine sahip olan boya, asfalt ve beton yüzeylere yapışması ve kir tutmama özelliğine sahip.

 

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.