www.vizyonkenthaber.com

1 2

Saadet Partili Aydın Meclis Toplantısı Değerlendirmesi yaptı

Saadet Partili Aydın Meclis Toplantısı Değerlendirmesi yaptı
13 Ocak 2021 - 14:00

Saadet Partisi Körfez İlçe Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Birim Başkanı Hikmet Aydın Körfez Belediyesi meclis toplantısı değerlendirmesi yaptı.

Saadet Partisi Körfez İlçe Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Birim Başkanı Hikmet Aydın Körfez Belediyesi meclis toplantısı değerlendirmesi yaptı. Aydın;

”2021 Yılı Hayırlı Olsun 2021 yılı meclis toplantısı gerçekleştirildi. Bizde bugün inşallah gündemi değerlendirmeye büyüklerin bir sözü ile başlayalım. ’Geçmişinle üzüleceğine, geleceğinle gurur duymalısın’ diyor büyüklerimiz. 2021 yılının ahlak ve adaletin öncelendiği, liyakatin üstün tutulduğu bir yıl ve yıllar olmasını diliyorum. Esnaf Gülerse Körfez Güler Öncelikle geçtiğimiz ay ile ilgili olarak belediyemizin iş yeri kapanan veya kısıtlama getirilen esnafa Can Suyu olsun diye yapmış olduğu çalışmadan dolayı teşekkür ediyoruz. Daha ilk gün yapmış olduğumuz bu yardım ayni yardım olacaksa mahalle esnafından yapılsın önerimiz, Körfez halkında çok ciddi karşılık bulmuştur.

Mahalle esnafından (bakkal,kırtasiye,tuhafiye…) yapılsın fikrimize hazırlıksız yakalanan belediyemiz yaklaşık 500 esnafa 500 bin TL’lik yardımı 5 esnafa yönlendirdi. İnşallah bundan sonraki çalışmalar 5 esnafa değil de 500 esnafa yayılması ilçemizde çok daha güzel olacaktır bir nebzede olsa daha geniş bir kitleye Cansuyu olacaktır.

Körfez ilçemiz için hayati öneme sahip olan afet kaçış yolu projesinin temeli atıldı. Kazasız belasız hayırlısı ile bitirilmesi en önemli dileğimizdir. Yalnız burada bir hususu özelikle arz etmek istiyorum. Nasrettin Hoca misali testi kırılmadan tedbirimizi alalım. Daha önceden Sarnıçhan, İsu’nun Çamlıtepe ve Yavuz Sultan Selim Mahallesi’ne yapmış olduğu alt yapı çalışmaları, ilimtepe Yolu vb. çalışmalarda yapılan iş bilmez müteahhit hatalarının olmaması Körfez için en büyük kazanç olacaktır.

Meclisin önemli gündem maddelerinden biri de Denetim komisyonu seçimleri idi. Denetim komisyonuna Cengiz Öztürk, Mete Bilgin ve Reşat Sarı seçildi. Denetim komisyonu belediyenin 2020 çalışmalarını maddi fiziki değerlendirip inşallah açıklayacaklar.

Bir başka gündem maddesi ise Hereke Agah Ateş Mahallesi’ne yapılacak Üniversite İnşaat binası. Üzerinde tartışmalar olan bu madde meclisten oy çokluğu ile geçti. Biz Saadet Partisi olarak tekrar söylüyoruz. Hereke’de hukuk fakültesi için harcayacağımız parayı Hereke’ye bir diş hastanesi ve mevcut dispanserin iyileştirilmesi, kapasitesinin arttırılması için kullanarak Hukuk fakültesini de Körfez’deki yeni üniversite binasında yer tahsis ederek kaynakları daha verimli değerlendirebilir. istişarede rahmet vardır. Gelin yalnız Hereke değil Körfezin tamamını ilgilendiren Körfez’i 2100 yılına taşıyacak projeleri ortak hazırlayalım.

Bir başka gündem maddesi ise Merkez Kütüphanesi projesi. Belediye Başkanı tabiri ile’Güçlü bir kütüphane’ için meclisten yetki istedi ve oy birliği ile yetki verildi. T.çiftlikte bulunan Sarnıçhanın en üst katına büyük bir kütüphane yapılacağı müjdesini verdi ancak yeteri kadar üzerine çalışma yapılmadan gündeme getirildiği kanaatindeyiz. Çünkü tam o seviyede şehri ikiye bölen E5 ana yolu geçmektedir böyle bir ortamda kütüphaneden ne kadar istifade edilebilir sırf yapılan bir yanlış yatırımı değerlendirmek için ikinci bir yanlışlığa gidiliyor. İlimtepe bölgesine yapılacak 1500 konutun ihalesinin Ocak ayı içerisinde yapılacağı yavuz sultan selim mahallesine yapılacak 1304 kentsel dönüşüm konut ihalesinin de 2021 yılı ortalarında yapılacağı bilgisi yine belediye başkanı tarafından paylaşıldı.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.