www.vizyonkenthaber.com

1 2

Mum Işığından Bu Güne Gelen Azmin Zaferi..!SUNA – KÖYÜNDE SENARYO YAZDI

Mum Işığından Bu Güne Gelen Azmin Zaferi..!SUNA  –  KÖYÜNDE   SENARYO  YAZDI
02 Mart 2020 - 19:56

ADI SUNA SOYADI ÇİÇEK ONUN HAYATI İNSAN AZMİ VE BİR İNSANIN BEN BUNU YAPARIM DEMESİ VE GERÇEKLEŞTİRME ÖYKÜSÜ.. TÜM AİLESİ ONA İNANMASA BİLE O AZMİYLE BİR FİLM SENARYOSU YAZDI SONUNDA VEDAT İNCE İLE TANIŞTI.. PEKİ FİLMLERE KONU OLACAK BU OLAY NASIL YAŞANDI..

SUNA KIZ Aslen Erzincan, Terzcanlı, 35 yaşında ve evli eşi ersin Çiçek, 3 çocuk annesi, 5 çocuklu ailenin 2 evladı, Şimdi ise Aydın Efeler beştepe köyünde yaşıyor. Sunanın hayali ve hayatı bir film senaryosu yaza bilir-miyim ile başlıyor..

AİLESİ ŞOK VE KIZGIN..!

Ailesi önce Suna’nın söylediklerine şok oluyor çünkü ne alaka Suna kim ki köyde yaşayan, Evli 3 çocuklu bir anne. Kızıyorlar çünkü iddia ettiği şey köyde en iyi tırpanı ben biçerim değil, Film senaryosu yazacağım diyor. Suna ya önce ailesinden tepkiler, Ardından eşinden tepkiler geliyor. Hata ona sen ne okudun, nede bir bilgin var diye azarlıyorlar. Çünkü Suna onlara göre cahildi. Görgüsüzdü, Ne anlardı senaryo yazmayı hatta film izledikten sonra filmin konusunu bile anlamazdın diye de tenkit edenler de oldu. Eeeee Suna bu durur mu..!

SUNA UYANIKLIK YAPIYOR..!

Suna öyle bir fikir buluyor ki hem herkes bu olayı unutuyor ve hemde Suna senaryosunu yazmaya başlıyor. Suna başlıyor geceleri yazı yazmaya tabi senaryosunu, Gelin görün ki Suna hem senaryosunu ve hemde hayatının bir kısmını da senaryoya ilave ediyor yani senaryo aslında gerçek bir hayat hikayesi ile de hayat buluyor. Suna ilk önce küçük küçük notlar tutuyor. Bu notları dahi gece eşi yattıktan sonra mum ışığında tutuyor. Çünkü sabahları köy hayatının zorlukları, Çocukların bakımı ve ev işleri zamanın hepsini yutuyordu. Mum ışığında başlayan notlar bakalım nereye varacak.

SUNA İLK DESTEĞİ EŞİNDEN NASIL MI ALDI.?

Bir gece yarısı yine her gün olduğu gibi eşi uyuduktan sonra yazmaya devam eden Suna eşinin ani uyanması ile birlikte, Eşinin sen ne yazıyorsun gece yarısı sorusu ile Suna ne yapacağını ve ne söyleyeceğini şaşırır, Ancak beyaz bir yalan şarttı yoksa hayaller tam yıkılacaktı. Suna eşine senaryo yazamadım bari günlük tutayım diye yanıt verir. eşi ise umursamaz bir tebessümle yaz, yaz diye tatlı br tebessüm verir suyunu içer ve yatar. Suna yı artık kim tutar sabahlara kadar yazmaya başlar. Eşi bir gece daha uyandığında yine Sunanın yazdığını görünce ve gece saat te 3 olunca eşi hayret der ya günlük dediğin iki satır yazılır sen bütün köyün günlüğünü mü tutuyorsun diye espri yapar. Ama merak etmiyor da değil. Sunanın yanına sokulur ve merak ettim der bir bakar ki ne günlüğü Suna aslanlar gibi senaryo yazıyor. ve o geceden sonra Suna ya bir şans daha güler.

EŞİ YAZ KIZ ARKANDAYIM DER..!!

Suna hızını iki katına çıkartır çünkü destek alması gereken yeryüzündeki tek kişi eşi idi ve o da eşine destek verir ama ümitsiz bir şekilde aklı sıra yaa yazsın bitirsin de olmayacağını bunun sonunun hüsran olacağını kendisi de anlasın hesabı yapıyordu. Eşi bir akşam uyanıp yine suyunu içtikten sonra ne yazıyor bir bakayım derken dalıyor senaryonun içine ve uyku tutmuyor artık, Çünkü cahil, Fimin konusunu bile anlayamayacak Suna senaryonun kralın yazmıştı hatta senaryo bitmişti ama gelin görün ki senaryo ellerinde patlayacaktı ve sadece kağıt üzerinde kalacaktı. Ama bir mucize oldu.

SOSYAL MEDYADA YÖNETMEN EDAT İNCE İLE TANIŞTI…!

İşte asıl olay ve bu sürecin bombası da burada atlayacaktı. Suna’nın eşinin akrabası İstanbul da ve sosyal medyada Vedat İNCE’nin arkadaşıydı. Bu akraba Suna ve eşi ile İNCE’yi tanıştırdı. Vedat İNCE konuya duyarsız kalmadı hatta duygulandı. Bu emek mutlaka değerlendirilmeliydi. Tabi senaryoya da bakmak gerekirdi. Vedat İNCE senaryoyu Sunadan aldı, Günlerce üzerinde durarak okudu ve işte bu diyerek Suna ve eşine geri dönüş yaptı. İNCE Suna ve eşine bu senaryo muhteşem diyerek mutlaka çekilmeli diyerek Sunanın hayalleri gerçekleşmeye doğru yola koyuldu. Peki durum ne.?

SUNA İLE GAZETE OLARAK BİZDE GÖRÜŞTÜK..!

Suna ile gazetemizin genel yayın yönetmeni Ali ÇINAR da özellikle görüştü bu muhteşem hayat hikayesi ve film senaryonun yazılması, Ayrıca yönetmen Vedat İNCE’nin düşünceleri ne diye. Evet yakında köylü kızı ve 3 çocuk annesi filmin konusunu bile anlayamazsın diye nitelendirilen cahil Suna’nın film çekimleri yakında başlıyor. Suna azim etti. Vedat İNCE değer verdi bizde gündeme ve sizlere taşıdık gelişmeleri sizler le paylaşacağız.

 

 

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.