www.vizyonkenthaber.com

1 2

MUHTARLAR İSU TESİSLERİNİ YERİNDE İNCELEDİ

MUHTARLAR İSU TESİSLERİNİ YERİNDE İNCELEDİ
24 Ekim 2017 - 9:03

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, ilçe muhtarlarına yönelik olarak düzenlediği teknik gezi kapsamında, yaptığı teknolojik yatırımları yerinde inceleyip bilgi vermek amacıyla, mahalle muhtarlarına tanıtım ve bilgilendirme programlarını sürdürüyor.

Daha önce Gebze, Darıca, Çayırova, Dilovası, Karamürsel, Gölcük ve Başiskele İlçelerine bağlı mahalle muhtarlarına inceleme gezisi düzenleyen İSU, son olarak Kartepe mahalle muhtarlarına yapılan yatırımlarla ilgili bilgilendirme gezisi düzenledi. 17 mahalle muhtarının katıldığı gezide, Kandıra Namazgâh Barajı, Namazgah barajı HES Tesisi, Kandıra Atıksu Arıtma Tesisi, Lojistik Merkezi ile beraber Merkez Laboratuvarı gezildi. Gezi kapsamında tesisler ve yapılan çalışmalar hakkında muhtarlara bilgi verildi.

 

MUHTARLAR YATIRIMLARI DİKKATLE İNCELEDİ          
İSU Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği geziye Kartepe ilçesindeki muhtarlar yoğun ilgi gösterdi.  Gezi, Kandıra Namazgah barajı ve Kandıra Namazgah Barajı HES tesislerinin incelenmesiyle başladı. Teknik gezi süresince yatırımları büyük ilgiyle takip eden Kartepe muhtarları tesisleri yerinde inceleyip bilgilendirilme imkanı verilmesinden dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler.

 

KARAKUŞ;” NAMAZGAH BARAJI MÜKEMMEL BİR YATIRIM”

Gezi kapsamında tesislerin sorumluları tarafından Kartepe mahalle muhtarlarına yatırımların yapılışı ve işletilmesi hakkında bilgilendirme yapıldı. Namazgah barajı HES ve Kandıra merkez atıksu arıtma tesislerini dikkatle inceleyen muhtarlar yapılan yatırımlar karşısında çok memnun olduklarını ifade ettiler. Kartepe Muhtarlar Derneği Başkanı Mete Karakuş; ”Namazgah barajı ileriye dönük mükemmel bir yatırım. Su kaynaklarımız çok iyi bir şekilde değerlendirilmiş. Atıksu arıtma tesisimizi gezdiğimizde pis bir suyun nasıl berrak bir suya çevrildiğini aynı zamanda gri su olarak fabrikalara verildiğini öğrenmiş olduk. Gezi için başta Büyükşehir Belediye başkanımıza ve İSU’da görevli tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

LOJİSTİK MERKEZİ VE MERKEZ LABORATUVARI İLGİYLE İNCELENDİ
Ülkemizde Su ve Kanal İdareleri arasında öncü olan İSU’nun TÜBİTAK ölçeğindeki Merkez Laboratuvarı ile Lojistik Merkezi heyetin büyük beğenisini topladı. Kartepe Ertuğrul Gazi mahallesi muhtarı Yücel Turak; ”Kartepe Belediyesinden emekli oldum. Kamuyu biraz bildiğim için lojistik merkezinin son halini görünce çok şaşırdım ve mutlu oldum. Burada harika bir iş başarılmış emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Teknik Gezi programı Merkez Laboratuvarının gezilmesinin ardından Arıtma Tesisleri Daire Başkanı Ünal Bostan, muhtarlara bir sunum gerçekleştirerek yapılması planlanan projeler hakkında bilgi verdi.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.