www.vizyonkenthaber.com

1 2

KİTAPLARINIZI ŞEHİT ADINA KURULACAK KÜTÜPHANEYE HEDİYE EDİN

KİTAPLARINIZI ŞEHİT ADINA KURULACAK KÜTÜPHANEYE HEDİYE EDİN
04 Ocak 2021 - 10:51

Yozgat merkezinde bulunan milli eğitim müdürlüğüne bağlı üç farklı şehidimiz adına açılması planlanan kütüphane için, Körfez’de gazetecilik yapan Mustafa Eranıl’da kitap toplama kampanyası başlattı.

İlimizden toplanan kitaplar; bu ayın sonunda Yozgat’ta kurulması planlanan kütüphaneler için teslim edilecek. Kütüphaneye kitaplarını bağışlamak isteyen insanların Körfez’de  yayın yapan Bizim Gazete bürosuna teslim edebilecekleri bildirildi. Kitap desteğinde bulunmak isteyenler; 05332520975 numaralı telefondan kitap toplama kampanyasına destek olan Mustafa Eranıl ile irtibata geçebilecekleri de bildirildi. Gazeteci Mustafa Eranıl yine Yozgat Akdağmadeni İlçesi’nde kurulan bir kütüphane için bundan üç ay önce 7 bin 500 kitap toplayarak destekte bulunmuştu.

KURULMASI PLANLANAN KÜTÜPHANELER:

24 Temmuz 1997 tarihinde Diyarbakır ili Dicle İlçesi Hani Kırsalı’nda şehit olan Şehit Er Salih  Ekinci’nin adı; Yozgat Atatürk İlkokulu’nda kurulacak olan kütüphaneye verilecek.

5 Temmuz 2002 yılında Elazığ’da şehit düşen Cihan Karadavut’un ismi ise Yozgat Fatih Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi’nde açılacak olan kütüphaneye verilecek.

13 Eylül 2001 yılında Edirne Keşan’da şehit düşen Polis Memuru Nuri Tanışman adına açılacak kütüphane ise Yozgat Cumhuriyet Ortaokulu’nda yer alacak.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.