www.vizyonkenthaber.com

1 2

Kalburcu köyü yolları bakımdan geçti

Kalburcu köyü yolları bakımdan geçti
04 Aralık 2020 - 8:57

Büyükşehir Belediyesi Körfez Kalburcu köyü yollarına bakım ve onarım çalışmaları yaptı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, köylerin altyapısını yenilerken üstyapılarını da daha konforlu hale getirmeyi ihmal etmiyor. Bu kapsamda Körfez ilçesi Kalburcu köyünde hummalı bir çalışma gerçekleşti. Kalburcu Köyü Muhtarı Mustafa Köse, yapılan çalışma nedeni ile Büyükşehir Belediyesi yetkililerine teşekkür etti.

ALT VE ÜSTYAPI ÇALIŞMASI

Büyükşehir Belediyesi, kent genelindeki köylerin alt ve üstyapılarını şehir merkezlerinden farklı olmaksızın yenilemeye devam ediyor. Körfez ilçesinde yer alan Kalburcu köyünde daha önce yapılan doğalgaz altyapı çalışmasının ardından yolların bakım ve onarımı yapıldı. Yapılan çalışmalar ile köy yolları daha güvenli ve konforlu hale getirildi.

8 KİLOMETRELİK YOLA 800 TON ASFALT YAMA

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, Körfez Kalburcu-Elmacık köylerini bağlayan bağlantı yolundaki bozulan kısımlara asfalt yama çalışması yaptı. 8 kilometrelik yolda 800 ton asfaltla yama çalışması yapan ekipler, tremer makinesiyle bozuk asfaltın kazınması sonrası, Csb makinesi ile asfalt serimi gerçekleştirdi. Silindir makinesi ve ekiplerin rötuşlarıyla pürüzsüz bir hal alan asfalttaki bozulmalar giderildi. Yolların bakım ve onarımında, Büyükşehir Belediyesi Solaklar Asfalt Şantiyesinde üretilen asfalt kullanıldı. 

KÖY MUHTARINDAN TEŞEKKÜR

Köylerinde yapılan doğalgaz altyapı çalışmalarının yapıldığını ifade eden köy muhtarı Mustafa Köse, Büyükşehir Belediyesine yapılan çalışma sebebiyle teşekkür etti. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri ekipleri tarafından yapılan yol bakım onarım çalışmalarının köy yollarını daha konforlu hale getirdiğini ifade eden Köse, köy halkının artık daha modern yollarda ulaşım sağlayacağını sözlerine ekledi.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.