www.vizyonkenthaber.com

1 2

EGEMENLİK KİMİN

EGEMENLİK KİMİN
Bahri SOYYİĞİT( [email protected] )
08 Ocak 2018 - 9:00

Yüce Meclisimizin en görünen yerine yazılmış ” Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” diye.

Egemenlik gerçekten milletin mi, yoksa erki elinde tutmak isteyen güçlerin midir bir türlü bilinmez.

Milletimizi kuvvet olarak görmeyen, sözde kuvvetler ayrılığı prensibi bahane edilip, millet hariç her kuvvet Hi-men olmak istemektedir ve tabii ki bu düşünce sistematiğinde Egemenlik hiçbir zaman millete bırakılmaz mantığı ön plana çıkmaktadır. Milletimize tepeden bakma alışkanlığı iliklerimize kadar işlediğinden, halkın bilmem kaçının aptal olduğu, kömüre, yumurtaya, pirince oyunu verdiği, bu nedenlerle bu oyların bir önem taşımadığı, dağdaki çobanla kendilerinin oyunun bir tutulmasının çok ayıp olduğunu söyleyecek kadar alçalanlar, tabi ki egemenlik milletindir ve hatta kayıtsız şartsız milletindir kuralını içlerine sindiremeyeceklerdir.

Millete öcüler yaratıp, korku salarak kendilerini kurtarıcı olarak göstermeye çalışan sirk düzenbazları, kendi dünya görüşünü dayatanlar, ucube seçim sistemleri geliştirerek halkımızın egemenliğini ipotek altında tutmak istemektedirler ve bunu kendilerine bir hak olarak görmektedirler.

Önce 62 anayasasındaki mili bakiye seçim sistemini, sonra ruhunu fazla özgürlükçü bularak, egemenlik burada halka verilmiş, istediğini vekil tayın edebilecek ve egemenlik hakkını istediği kuruma belli bir süre kullanması için verebilecek yapıyı yok ettiler, daha sonra 82 anayasasıyla diğer özgürlükleri çıkarıp, yüzde yüzlere varan bir referandumla meşhur anayasamızı, ölümü gösterip bayılmaya razı eder gibi bize dayattılar.

Yıllarca yeni ve özgürlüklerden yana, egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğu bir anayasa hazırlamanın gerekli olduğu söylemleri herkesin ağzında sakızken, iş değiştirmeye geldi mi, nasıl kaypaklıklara baş vurulduğunu ibretle izlemekteyiz.

Her kesim diğerini padişah düşünceli olarak suçlarken, kimse öz eleştiri yapıp, asıl olan millettir, bende belli bir ücret karşılığı, belirli bir süre için halkımın egemenlik hakkını kullanıyorum ve ona hizmet etmek zorundayım diye düşünmemektedir.

Güç ve kudret benim olmalı, ben olmazsam  gerisi tufan anlayışını bir adım öteye geçemeyen sözde Hi-menler eline geçirdikleri kalelerin imkanlarından yararlanıp, saltanatlarını  kuşaklar boyunca sürdürecek yapıları oluşturmak için çok becerikli davranırken, milletimize hizmet konusunda aynı beceriyi göstermedikleri gibi, bir yığın mazeretlerin arkasına sığınıp, çözüm sanki başka yerlerdeymiş gibi, işgal ettikleri mevkileri  ağlama duvarı gibi göstermektedirler.

Elde ettikleri mevkileri milletimize karşı baskı aracı gibi kullanıp, saltanatları sürdürmek isteyen iktidarı, muhalefeti ve diğer kurumları bilmelidir ki;

Milletimizin üzerinde hiçbir güç olamaz ve milletimiz Egemenliğini sadece ve sadece, kanıyla, tırnaklarıyla kurduğu Yüce MECLİSE devreder ve Egemenliğini belli bir süre için kullandıracağı isimleri kendi belirler.

Biz Cumhuriyeti bunun için kurduk, Demokrasiyi bunun için seçtik ve bu değerlerden asla vazgeçmeyeceğiz.

Her şeye rağmen “EĞEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR” hiçbir kişi, kurum, zümreye kalıcı olarak devredilemez.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.