www.vizyonkenthaber.com

1 2

Bakanlık’tan ‘Korona önlem’ uygulaması

Bakanlık’tan ‘Korona önlem’ uygulaması
20 Mart 2020 - 19:24

Sağlık Bakanlığı, vatandaşların salgın riskini sorgulayabileceği bir uygulama geliştirdi. 8-10 soruluk test içeren koronaonlem.saglik.gov.tr adresi kullanıma açıldı.

 

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu’nun yönlendirmesi ile oluşturulan web sayfası yapay zeka yani makine öğrenimi algoritması ile çalışıyor. “Korona Önlem” uygulamasına kimlik bilgileri ile giriş yapılıyor. Dakikalar içerisinde korona virüs riskleri hakkında ön değerlendirme sonuçlarına ulaşılabiliyor. Ön değerlendirmenin yüksek riskli çıkması halinde ise uygulama, bir sağlık tesisinin ziyaret edilmesini öneriyor.

Uygulama sayfasında “Son 14 gün içerisinde seyahat edilen ülke”, “Son 14 gün içerisinde herhangi bir sağlık merkezinde bulunulup bulunulmadığı”, “Son 14 gün içerisinde solunum yolu hastalığı (nezle, grip, zatürre vb) olan birisiyle temas olup olmadığı, kronik hastalık sorgusu, sağlık çalışanı olunup olunmadığı, ateş durumu, boğaz ağrısı, göğüs sıkışması” gibi hastalığa dair belirtilerin sorgulanması gibi aşamalar bulunuyor. Verilen cevaplara göre kişinin korona virüs riski durumuna ulaşılıyor ve sistem, çıkan sonuca göre vatandaşa yönlendirmede bulunuyor.  

Uygulamayı kullanmak için tıklayınız…

Kaynak Yeniçağ: Bakanlık’tan ‘Korona önlem’ uygulaması

 

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.