www.vizyonkenthaber.com

1 2

Yıldız, “Zafer ona inananlarındır”

Yıldız, “Zafer ona inananlarındır”
28 Ağustos 2020 - 22:36

CHP Körfez İlçe Başkanı Bülent Yıldız, 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili kısıtlama kararı sonrasında yaptığı açıklamada, kalabalık katılımların olduğu açılışlara, kutlamalara, törenlere izin verilirken Zafer Bayramı’nın kısıtlanmasının anlamsız olduğunu ifade etti.

CHP Körfez İlçe Başkanı Bülent Yıldız, 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili kısıtlama kararı sonrasında yaptığı açıklamada, kalabalık katılımların olduğu açılışlara, kutlamalara, törenlere izin verilirken Zafer Bayramı’nın kısıtlanmasının anlamsız olduğunu ifade ederek, “Zafer, ona inanlarındır” diyordu Ulu Önder. Bu sebeple bir takım siyasi çevrelerin, Zafer Bayramımıza olan inançsızlığını anlayabiliyoruz. Ancak bu milletin kalbinden ve inancından, ne Zafer Bayramını ne de onun mimarları olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarını silmeye kimsenin gücü yetmez” dedi.

Bülent Yıldız yaptığı yazılı açıklamada, “Geçmişteki acı olaylar, bir milleti birbirine bağlayan en güçlü bağları yaratmaktadır. Savaşlar, salgınlar hastalıklar, kıtlıklar, afetler gibi felaketler; insanların birbirine daha fazla kenetlenmesini sağlayan misyonlar üstlenirler. İnsanlar, daha kötüsünü yaşamamak adına geçmişte yaşadıkları bu olaylardan belli başlı çıkarımlar yaparlar.

Bu sebepledir ki; Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu durumun önemini şu sözleri ile ifade ediyor: “Tarihini bilmeyen bir millet, yok olmaya mahkûmdur.” Bu bilinci diri tutmak için milletimizin önemli anma ve kutlama günleri vardır. Ülkemizin kuruluş mücadelesi olan Kurtuluş Savaşı’nın son cephesi olan “Büyük Taarruz”, 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da düşmanın nihai mağlubiyeti ile sonuçlanmış ve 1926 yılından itibaren de “Zafer Bayramı” olarak kutlanmaktadır. Bu sebeple bu bayramın, gerek partimiz gerekse de ülkemiz için önemi ölçülemeyecek kadar büyüktür.

İçinde bulunduğumuz salgın süreci sebebiyle birçok şey sekteye uğramış olabilir. Zira insanların can güvenliği her zaman esastır. Ancak ülkemizin esaretten kurtuluş sembolü olan Zafer Bayramı’nın, salgın sebebiyle kısıtlanması kararı alınırken; yüzbinlerce insanın katıldığı açılışlara müsaade edilmesi veya diğer milli zaferlerin kutlanması, vatandaşlarımız arasında bir takım bölünmelere sebebiyet verecek düşüncelerin doğmasına neden olabilir. “Zafer, ona inanlarındır” diyordu Ulu Önder. Bu sebeple bir takım siyasi çevrelerin, Zafer Bayramımıza olan inançsızlığını anlayabiliyoruz. Ancak bu milletin kalbinden ve inancından, ne Zafer Bayramını ne de onun mimarları olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarını silmeye kimsenin gücü yetmez. Bu gerçeği tekrardan hatırlatır ve halkımızın Zafer Bayramını en içten ve coşkulu duygularımız ile kutlarız” dedi.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.