www.vizyonkenthaber.com

1 2

YILDIRIM, “BİZ İTTİFAKLARDA YOKUZ”

YILDIRIM, “BİZ İTTİFAKLARDA YOKUZ”
27 Şubat 2019 - 22:04

DSP İzmit Belediye Başkan Adayı Hülya Yıldırım, basın açıklaması düzenledi.

DSP İzmit Belediye Başkan Adayı Hülya Yıldırım, Kahve Aşkına isimli cafede basın mensuplarıyla bir araya geldi.Yoğun katılımın olduğu programda Yıldırıma, DSP İzmit İlçe Başkanı Ömer Karakaya da katıldı. Yıldırım, “Biliyorsunuz ki biz ittifaklar da yokuz biz ittifakımızı halkla yaptık halkımızla birlikte yola çıktık” dedi.

KENTİM İÇİN ÜLKEM İÇİN BEN DE VARIM

Sözlerine katılan herkese teşekkür ederek başlayan Yıldırım “Öncelikle evet bir yola çıktık, zor ve engebeli  bir yol seçimler biliyorsunuz ekonomik büyük güç gerektiren işlerdir. Hepiniz beni tanıyorsunuz gücümü biliyorsunuz. İzmit İlçe Belediye Başkanlığında üç kadın aday bir erkek adayla dört aday yarışıyor ya da yarışacak ama sanki iki aday yarışıyor ve onlarda başka seçimde bende varım diyen yokmuş gibi bir algı var ama şunu bilmenizi istiyorum bende varım. İzmit için, kentim, ülkem için bende varım. Demokratik Sol Partide var üzerine basarak söylüyorum varız ve var olacağız. Başarı inanmaktır biliyorsunuz. Ben halkım için halktan biri olarak inanarak başladım bu işe önce partime inandım sonra partimde ki abilerim ablalarım kardeşlerim eşim dostum etrafımda ki herkese inandım esnafıma işçime iş yapan herkese inandım çünkü birlikte yol yürüyeceğiz birlikte başaracak birlikte yöneteceğiz  bu kenti” dedi.

DSP ÜLKESİNİ SEVEN LAİK BİR PARTİ

Yıldırım, “ Biz biliyorsunuz ittifaklarla da yokuz biz ittifakımızı halkla yaptık halkımızla birlikte yola çıktık. 99 Genel seçimlerinde seçime giren sol partilerin oyları %33 2002 yılında DSP’ye yapılan ayak oyunları ve bugün bizi bölüyorsunuz diyen siyasi yapının yaptığı transferlerle içi boşaltılarak giden 2002 seçimlerinde sol oyları %26’lara gerilemiştir. 1999 seçimlerinde %84 olan sandığa gitme oranı 2002 seçimlerinde %79’lara mecliste baraja takılan partilerden dolayı temsil oranı %60ların altına gerilemiştir. Meclise giren tek sol parti görünümünde ki siyasi oluşumun 2002 seçimlerindeki oy oranı %19 kalmış baraja takılan diğer sol oyların toplamı %9’larda kalmıştır. Bu veriler bize sol partinin sol oyları toparlamadığını göstermiştir.2002 seçimlerinde yaşanan kırılmadan sonra yapılan tüm yerel genel ve halk oylamalarında ülkesini seven cumhuriyetçi, demokrat, laik kesim tüm desteğine rağmen mevcut sol yapı sol seçmene karşılık vermemiştir” dedi.

ÜLKENİN BU KARANLIKTAN ÇIKMASI İÇİN DSP

Yıldırım konuşmasını;  “Ülkenin karanlığa giden yolunu aydınlatmamıştır. Ülkenin bu karanlıktan çıkmasının yolu alternatif bir sol partidir. Bizim derdimiz sol oyları bölmek değildir. Bizim derdimiz partimizin oylarını geri almaktır. Sizin derdiniz oylarınız bölünmesin, koltuklarınız gitmesin bizim derdimiz vatan bölünmesin. Yıllarca yürütülen algı operasyonlarıyla Demokratik Sol Partiyi yok göstermeye çalışan egemen çevrelere direndik varoluş gerekçemizi hiçbir zaman unutmadık Atatürk’ün hedef gösterdiği gelişmiş medeniyetler seviyesine ulaşma ilkesinden asla vazgeçmedik ve tam bağımsız Türkiye yolundan sapmamış Demokratik Solcular ve Ecevitçiler olarak onurlu ve gururluyuz. Uyduruk gerekçelerle seçimlerden uzak tutulduk ve yine de başımızı öne eğmedik yılmadık usanmadık” şeklinde sürdürdü.

NE YAPSALAR DA YOLUMDAN DÖNMEM

 Demokratik Sol Parti çoğulcu demokrasiye inanların partisi olduğunu ifade eden Yıldırım, “Yerel yönetimler seçimlerine şurada 32 günümüz kaldı karşımızda ittifak kurmuş partiler ve ekonomik gücünü kullanacak adaylar var evet bizim gücümüz Demokratik Sol partinin gücü İzmit belediye başkan adayı olarak ben gücümü önce halktan alıyorum çünkü ben onlardan halktan biriyim benimde herkes gibi ekonomik sıkıntılarım var ama o bahsettikleri gibi bizi destekleyen pazarlıklar yaptığımız onların projesi olduğumuz insanlar yok halkımız aşağılanmakta kavgadan inandıkları doğrudan vazgeçirilmeye uğraşılmaktan sürekli bir dikta zihniyetten yoruldu işinize bakın artık bırakın halkla ittifak yapan  halkı içim mücadele veren ve inanan insanları ezmeyi. Ben inandım partim partililerim bana inandı bu yola çıktım siz ne yaparsanız yapın yolumdan dönmeyeceğim. Hepiniz çok iyi biliyorsunuz ki Hülya Yıldırım inançlı gerçek Demokratik Solcu bir oyunun bir projenin parçası olmaz bunu benden daha iyi biliyorsunuz. Demokratik Sol Parti çoğulcu demokrasiye inanların partisidir. Demokratik Sol Parti dün olduğu gibi bugünde dimdik ayakta Demokrasiyi koruyup kollamak için varız” ifadelerini kullandı.

TEK TEK HER SORUNU SEVGİYLE ÇÖZECEĞİZ

Yıldırım son olarak sözlerini; “Evet elimizden geldiğince her il ve ilçede aday  çıkarmaya çalıştık nereden buluyorlar bu parayı diyenleriniz oldu seçim çalışmalarımızın masraflarımızı belli tüm arkadaşlarım bir şeylerden kısarak bir şeyleri öteleyerek neler yapabiliriz diye kafa yoruyor. Bakın arkanızda her türlü gücünüz var sizlerin para, koltuk, devlet ama benim yok. Halkla tek tek dokunarak, el ele vererek projelerimizi anlatarak İzmit için neler yapabileceğimizi tartışarak din, dil, ırk ayırmadan tek tek her hemşerime dokunmaya sevgi ve saygıyla bir şeyleri nasıl çözerim diye düşünerek İzmit’e doğru yapılanlara teşekkür edip yanlış yapılan yapılmayanları konuşarak çözmeye evet İzmit Halkından , Lazından , Gürcüsünden, Manavından, Romanından, Kürtünden, Türkünden vesaire onların dilinden sıkıntısından derdinden anlayan ayrım yapmayan biri olarak oy istiyorum. Artık yok saymayı bırakın ben yeni değilim siyasette ben varım. Demokratik Sol Parti var. İzmit ilçe var. Sevgi ve saygı ile onurlu gururlu mücadeledeyim, kazanacağım” şeklinde sonlandırdı.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.