www.vizyonkenthaber.com

1 2

Yemen’in Umuda İhtiyacı Var” kampanyasına destek ..

Yemen’in Umuda İhtiyacı Var” kampanyasına destek ..
16 Kasım 2018 - 5:58

Türk Kızılayı Kocaeli Şube Başkanı Cengiz İpek, Yemen’deki insani kriz nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

Yemen’deki insani krizin ilk günlerinden itibaren bölgede yardım çalışması yürüten 150 Yıllık İyilik ve Merhamet Çınarı Türk Kızılay, Aralık 2015 tarihinde başlattığı “Yemen’in Umuda İhtiyacı Var”
kampanyasına gelen bağışlarla Yemen halkına destek olmaya devam ediyor.

Şubat 2016 tarihinde AFAD koordinasyonunda, birçok STK’nın desteğiyle  un, şeker ve diğer gıda malzemeleri ile tıbbi malzemeden oluşan 5.124 ton yardım malzemesini Mersin Limanından Aden Limanına gemiyle sevk
etmişti. Sonrasında Yemen halkına insani yardımda bulunmak için “Umudu Ol” çağrısı kampanyası  çerçevesinde hazırlanan içerisinde gıdanın yanı sıra sağlık malzemesi ve sahra hastanesinin de bulunduğu 11.000 ton insani yardım malzemesi gemiyle bölgeye gönderilerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Yemen’de Birleşmiş Milletler’in yapmış olduğu çalışmalara göre çatışmalar dördüncü yılına girerken Yemen’de her 10 dakikada bir 5 yaş altı bir çocuk önlenebilir nedenlerden dolayı hayatını kaybetmekte ve toplam nüfusun dörtte üçüne tekabül eden 22 milyon kişi insani yardım ve korumaya ihtiyaç duymaktadır.

Yemen’deki kriz devam ederken halkın temel insani ihtiyaçları daha da artmaktadır. Bu nedenle Umudu Ol Yemen için şartlı nakdi bağış kampanya başlatıldı. Yapılan bağışlarla yakın bölgelerden gıda, hijyen malzemesi, tıbbi malzemeler temin edilerek Yemen halkına umut olunacak.

Umudu Ol Kampanyasına Yapacağınız Bağışlarınız İçin

Hesap Bilgileri;
Hesap Sahibi : Türkiye Kızılay Derneği
Hesap Adı : İzmit Kızılay Şubesi
Hesap No  : 1868-5546
IBAN  : TR77 0001 0001 6300 0018 6855 46

Göndereceğiniz bağışlarınız için “Umudu Ol” açıklaması ile Kurum
bilgisi, isim-soyisim ve telefon numaranızı açıklamaya eklemeyi unutmayın.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.