www.vizyonkenthaber.com

1 2

Yasemin Met Kamuoyuna Tanıtıldı

Yasemin Met Kamuoyuna Tanıtıldı
06 Kasım 2017 - 9:20

İyi Parti Kocaeli İl Başkanı Haluk Ulusoy partisinin ilk toplantısını kadınlar ile gerçekleştirdi. Programda İzmit ilçe başkanı olarak atanan Yasemin Met’de kamuoyuna tanıtıldı.

GENİŞ KATILIM

Kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin ana gündem konusu olan İyi Parti Türkiye çapında teşkilatlanmalara ara vermeden devam ediyor. Geçtiğimiz hafta İyi Parti Kocaeli İl Başkanı olarak atanan Haluk Ulusoy partisinin ilk toplantısını kadınlar ile yaptı. Wellborn Hotel’de gerçekleştirilen toplantıya İyi Parti İl Başkanı Haluk Ulusoy, Haluk Ulusoy’un eşi Şebnem Ulusoy, geçmiş dönemlerde MHP’den milletvekili adayı olan Dicle Akın ve Derya Çavdar ile birlikte çok sayıda partili katıldı. İyi Parti ve Türkiye’nin kadınların omzunda yükseleceğini vurgulayan Ulusoy partisinin İzmit ilçe başkanı Yasemin Met’i kamuoyuna tanıttı. İyi Parti İzmit İlçe Başkanı olarak atanan Yasemin Met İyi Parti’nin ilk kadın ilçe başkanı oldu.

BÜYÜK BİR MİLLETİZ BÜYÜK BİR EKONOMİYİZ

Salona eşi Şebnem Ulusoy ile katılan Ulusoy çifti katılımcılar ile teker teker tokalaştı. Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren İyi Parti İl Başkanı Haluk Ulusoy,” Hanımefendiler hepinizin heyecanı kadar bende heyecanlıyım. Nasıl daha iyi oluruz. Nasıl daha iyiye gideriz çok uzun zamandır düşünüyorum. İyi insanlar bu toprakları onurlandıktan sonra bu topraklarda büyük Osmanlı Devleti kuruldu. Bu devlet büyüdü 3 kıtaya hâkim oldu. Gittiği yere sevgi kültürü götürdü. İyi insanlar iyi bir Türkiye için bir araya gelecek ve Türkiye iyi olacak. Gençlerimize iş, kadınlarımıza yaşam hakkı ve eşitlik, yaşlılarımıza huzur ve güven imkânı, çocuklarımıza neşe, mutluluk ve sağlık, milletimize birlik ve beraberlik getirmek için yola çıkıyoruz. Milletimize inanıyor ve sonuna kadar güveniyoruz. 80 milyonuz büyük bir milletiz büyük bir ekonomiyiz. Bugün ki iktidarda bunu paylaşma şansımız yok.

AYRIMIZ GAYRIMIZ YOK

Hep bana hep bana şeklinde bir harekete ülkemiz maruz kalıyor. Hakça paylaşmak için iyi parti iyi Türkiye diyoruz. Adil olacağız, adaleti sağlayacağız. Mazlumun yanında zalimi karşısında olacağız. Ayrımız gayrımız yok. Hiçbir farkımız yok. Bana verilen ilçeleri kurma yetkisini kullanarak sizlerin huzurunda bir sürpriz yapmak istiyorum. Kendisinin de bugün konuştuğumda haberi oldu. İzmit ilçe başkanımızı sizlere takdim etmek istiyorum. Yasemin Met İyi Parti İzmit İle Başkanımızdır. Kadınlarımızın başlattığı bu yürüyüş kadınlarımızın emeği ile devam edecek.

BOĞAZIMA YUMRUK GİBİ BİR DÜĞÜM KİTLENDİ

Kürsüye gelen çiçeği burnunda ilçe başkanı Yasemin Met ise,” Öncelikle Pazar günü bizi burada onurlandırdığınız için hepinize teşekkür ediyorum. İsmim Yasemin Met. İş Kadınıyım. 2 çocuk annesiyim. Herşeyden önemlisi. Söz veriyorum kadının adını en iyi yerlere taşımaya çalışacağım ve sizleri utandırmayacağım” diye konuştu. Sözü tekrar alan Ulusoy,” Çok kısıtlı vaktimiz var. Güç birliği ile çalışmamız lazım. Atatürk’ün gösterdiği yolda bu son son şansımız. Ülkemiz artık fren tutmaz bir şekilde uçurma gidiyor. Ekonomik olarak çok zordayız. Çarşamba günü seçildiğimizden beri aranan telefonların hesabı yok. Anneler babalar arayıp üniversite mezunu çocuklarına iş istiyorlar. Ben telefonun öbür ucunda ses tonlarından ötürü cevap vermekte zorlandım. Boğazıma yumruk gibi bir düğüm kitlendi. Evlatlarımın işi yok zordalar demek ne kadar zor bir anne için. Biz bunu değiştirmek zorundayız. Türk kadının Kurtuluş Savaşı’nda gösterdiği kahramanlığı Türk kadınından bir kez daha istiyoruz” dedi.

Ulusoy’un konuşması sırasında programa katılan kadınlar arasında duygusal anlar yaşandı. Kocaeli’nin dört bir yanından İyi Parti’nin programına katılmak için gelen kadınlar İyi Parti’den adalet ve eşitlik beklediklerini talep etti. Program Şebnem ve Haluk Ulusoy’un partililer ile sohbetiyle son buldu.

YASEMİN MET KİMDİR?

Yasemin Met 1970 yılında Erzincan’da doğdu. İzmit Ticaret Meslek Lisesi’nde 1986 yılında mezun oldu. Evli ve 2 çocuk annesi. Önceki dönemlerde Milliyetçi Hareket Partisi’nde aktif olarak görev aldı. Kendisini eğitim gönüllüsü olarak tanımlayan Yasemin Met ilimizde çeşitli okullarda eğitim adına faaliyetlerde bulunurken daha önce verdiği demeçlerde Meral Akşener’i kendisine idol olarak gördüğünü belirtmişti. Yasemin Met İyi Parti’nin ilk kadın ilçe başkanı oldu.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.