www.vizyonkenthaber.com

1 2

YAHYA KAPTAN İTFAİYE MÜFREZE BİNASI AÇILDI

YAHYA KAPTAN İTFAİYE MÜFREZE BİNASI AÇILDI
26 Şubat 2019 - 19:26

İtfaiye müfreze binası hizmete başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediye’sinin Yahya Kaptan’da yapımını başlattığı  İtfaiye Müfreze Binası’nın çalışmaları sona erdi.Görkemli bir açılışla tanıtımı yapılan bina bugün faaliyete girdi.

Açılışta Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Genel Sekreter İlhan Bayram, İtfaiye Daire Başkanı Doğan Kara, AK Parti İzmit Belediye Başkan Adayı Sibel Gönül, İtfaiye ekipleri ve çok sayıda vatandaş yer aldı.

HEM BÖLGENİN HEM DE AVRUPA’NIN EN İYİ TEŞKİLATI

Modern bir şekilde yapılan binanın araç gereçlerinin de son teknolojiye uygun olarak tedarik edildiği vurgulandı. Program açılış konuşmasını yapan Karaosmanoğlu; “Burada yaptığımız İtfaiye Teşkilatı hem bölgenin hem de Avrupa’nın en iyi teşkilatıdır” dedi.

BURASI SANAYİ KENTİ HER AN YANGIN ÇIKABİLİR

Olabilecek felaketlere ve doğal afetlere karşı günümüz teknolojisine uygun olarak donatılan binada her türlü araç gerecin hazır olduğunu dile getiren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “İtfaiye toplumda hayatımızın en önemli güvencelerinden birisi. Biz her ne kadar yangın çıkmasını istemesek de değişik nedenlerden dolayı, ihmalden, bilgisizlikten yangın çıkabiliyor. İtfaiye deyince sadece insanla olmuyor,araç gereç donanım çok önemli. Artık şehirlerin yapısı değişti. Devasa katlı binalar var aracınız yoksa bakakalıyorsunuz. Şehrimiz sanayi kenti her an yangın çıkabilir. Depolarda fabrikalarda kimyasallar var. İtfaiyemiz böyle büyük bir yangın çıktığında ne yapacağını bilen araç gereci her şeyi tam olan bir teşkilat olmalı. Allah korusun tabi ki olaylar yaşamak istemeyiz ama artık tedbirlerimiz iyice arttırdık.Kocaeli’de önlemlerimizi aldık.Artık her şeye karşı daha da tedbirliyiz.” dedi.

AVRUPA’NIN EN DONANIMLI TEŞKİLATI

Karaosmanoğlu sözlerini;  “Sadece yangına müdahale etmiyoruz. Farklı afetlere karşı itfaiyemiz tam donanımla hazır. Avrupa’nın en donanımlı itfaiye teşkilatıyız. Herhangi eksiklik olduğunda yenisini yapıyoruz. Köylerimize özel tankerler verdik. Köyde yangın çıktığında eğitim alan gönüllü kardeşlerimiz, anında çıkan yangına müdahale edebiliyorlar. Yangında saniyeler bile çok önemli. 10 saniyede bazen insan yanabiliyor. Ne kadar erken müdahale olursa yangın söndürme o kadar başarılı olur.  Ben böyle güzel donanımlı bir itfaiye teşkilatının belediye başkanı olmaktan gurur duyuyorum.” şeklinde sürdürdü.

HABER: YASEMİN KAYA

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.