www.vizyonkenthaber.com

1 2

Vali Hüseyin Aksoy şehit yakınlarıyla bir arada…

Vali Hüseyin Aksoy şehit yakınlarıyla bir arada…
18 Mart 2019 - 22:38

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 104’üncü yılı nedeniyle düzenlenen yemekli programda şehit aileleri ve gazileri ağırlayan Vali Hüseyin Aksoy, “Tarihin altın sayfalarına geçen bu büyük zaferi bize kazandıran tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. . Ülkemiz sürekli tehdit altında, Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacak ve bu birlikteliğimiz sonsuza dek sürecektir.” dedi.

“ÇANAKKALE BİR SON DEĞİL”

Kocaeli Valiliği tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 104’üncü yıldönümü sebebiyle Bağçeşme Şehitliği ve ardından Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlenen programların ardından Antikkapı Restaurant’ta şehit aileleri ve gazilere yemek verildi.  Vali Hüseyin Aksoy ve eşi Hülya Aksoy’un ev sahipliğinde düzenlenen yemekli programa Deniz Eğitim Öğretim Komutanı Tümamiral Kadir Yıldız,  Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, AK Parti Milletvekili Fikri Işık, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, CHP İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet, Muharip Gaziler Derneği, şehit yakınları ve vatandaşlar katılım sağladı.

“KUR’AN-I KERİM OKUNDU”

Programda Yeni Cuma Camii Müezzini Ali Gülmez tarafından Kuran-ı Kerim Tilaveti okundu. Ardından Programda ilk konuşan Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, “Bugün şehitler günü. Bundan 104 yıl önce dünyanın süper güçleri modern silahlarıyla Türk ulusunu tarihten silmek için Çanakkale’ye geldi. Dedelerimiz Çanakkale Geçilmez diyerek varını yoğunu ortaya koydular. Çanakkale bir son değil. Düşman taktik değiştirdi. Su uyur düşman uyumaz demişler. Farklı kılıklara girdi, terör oldu. PKK olarak DEAŞ, IŞİD olarak karşımıza çıkıyor. Bugün de Yeni Zelanda’da teröristler 50 Müslüman kardeşimizi şehit etti. Bugün de uyumuyorlar” dedi.

“TÜM ŞEHİTLERİMİZİN RUHU ŞAD OLSUN”

Sözlerinin devamında Karaosmanoğlu, “Teröristlerle dostluk kuranları Türk ulusunun affetmeyeceğine inanıyorum. Farklı şehirlerde bizi birbirimize düşürmeye çalışıyorlar. Şehitlerimiz şu anda aramızda. Dağılırsak bir beraber olmazsak onların ruhu rahatsız olur. Türk ulusu şehitlerinin ruhunu her zaman mutlu edecektir. Çanakkale’de canla başla savaşan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ismi bilinen bilinmeyen tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun. 15 Temmuz’da hain darbe girişiminde teröristleri durduran tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum” şeklinde konuştu.

“EN ŞANLI DESTAN BUGÜN YAZILDI”

AK Parti Milletvekili Fikri Işık, “Bu toprakların kolay kolay vatan olmadığını hepimiz biliyoruz. Uğruna ölenler olduğu için bu topraklar bize vatan. En şanlı destan 104 yıl önce bugün yazıldı. İnsan üstü bir gayretin imanla buluşmasının nasıl zafere dönüştüğünün en büyük göstergesidir. Şehitlerimiz bizim için birer deniz feneridir. Onların gösterdiği istikamet milletimizin istikametidir. Çanakkale Zaferimizin kahramanı şüphesiz ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizdir. Hepsine Allah’tan rahmet diliyorum” ifadelerine yer verdi.

“TARİHİN ALTIN SAYFALARINA GEÇEN BÜYÜK ZAFER”

Işık’ın ardından sözü alan Vali Hüseyin Aksoy konuşmasını; “Bundan 104 yıl önce bir milletin yok edilmesi, imparatorluğun parçalanması adına büyük güçlerin bir araya gelerek saldırması üzerine Anadolu’nun dört bir yanından bir araya gelerek düşmana karşı canı pahasına savaşan aziz milletimiz sayesinde bu topraklar vatan olmuştur. Tarihin altın sayfalarına geçen bu büyük zaferi bize kazandıran tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Ülkemiz sürekli tehdit altında. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacak ve bu birlikteliğimiz sonsuza dek sürecektir. Başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, ailelerine sabırlar diliyor, gazilerimize de sağlıklı uzun bir ömür diliyorum” ifadeleriyle sonlandırdı.

HABER:YASEMİN KAYA

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.