www.vizyonkenthaber.com

1 2

VALİ AKSOY’UN NEVRUZ BAYRAMI MESAJI

VALİ AKSOY’UN NEVRUZ BAYRAMI MESAJI
20 Mart 2018 - 10:03

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy Nevruz Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

”Düşen cemreler ve açan çiçekler ile gelişini önceden haber aldığımız bahar mevsiminin ilk gününde, 21 Mart’ta kutladığımız Nevruz, kardeşliğin, dayanışmanın, doğa sevgisi ve yaşama sevincinin, hayata ve birbirimize yeni bir umutla sarılmanın sembolüdür.

Milletimiz, tarih boyunca ortak bir kültürü, ortak bir medeniyeti paylaşmış, sevinçte de, kederde de kader birliği yapmış, yaşadığımız her türlü güçlüğü ve zorluğu birlik ve beraberlik içinde atlatarak, birbirlerine sarsılmaz bağlarla kenetlenmiştir.

Türkiye’nin yanı sıra Balkanlardan Orta Asya’ya, Kafkaslardan Ortadoğu’ya kadar bir çok ülkede kutlanan Nevruz Bayramı, farklı kültürlerden insanları benzer duygular içinde buluşturmaktadır.

Nevruz’un pek çok ülkede aynı duygularla kutlanıyor olması, bu ülkeler arasındaki tarihi ve kültürel ortaklığın eşsiz bir örneğidir. Toplumları sevgi ve barışla birbirine kaynaştıran bu bayram, sahip olduğumuz ve kuşaktan kuşağa aktararak bu günlere kadar yaşattığımız önemli kültürel değerlerimizden biridir. Toplumsal barış ve kardeşliğin pekiştirilmesine katkı sağlayan Nevruz, ayrışmanın değil, kutuplaşmanın değil, sevgiyle kucaklaşmanın kaynağıdır.

Nevruz, tıpkı baharın farklı renklerinin tabiatta yarattığı zenginlik gibi, farklılıklar ve çeşitliliklerin toplumsal hayata kattığı zenginliği de en güzel şekilde gözler önüne sermektedir. Farklılıklarımız ve çeşitliliklerimiz bizleri ayrıştıran değil, aksine bütünleştiren unsurlardır. Farklılıklarımızı ve kültürel çeşitliliğimizi, milletimizin birlik ve bütünlüğünü perçinleyen, aramızdaki sarsılmaz kardeşlik ve dayanışma hissiyatını kuvvetlendiren zenginliğimiz olarak görüyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle; güzel günlerin habercisi olan Nevruz’u, dostluk, sevgi, kardeşlik, dayanışma duygularıyla bayram coşkusu içinde kutlanmasını diliyor, tüm vatandaşlarımızın Nevruz Bayramınızı kutluyorum.”

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.