www.vizyonkenthaber.com

1 2

Vali Aksoy’un Minik Misafirleri Geldi

Vali Aksoy’un Minik Misafirleri Geldi
14 Aralık 2017 - 8:57

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerindeki 21 ilimizden seçilen 15 yaş ve altı 50.000 katılımcının ülkemizin farklı şehirlerini ziyaret etmeleri sağlanarak, iller arasında kardeşlik köprüsünün kurulması ve kardeşlik ruhunun geliştirilmesi, terör örgütlerinin istismarından ve kötü alışkanlıklardan uzak tutulması, kardeşlik ve huzura katkı sunulması, iller arasında kültürel ve ortak değerlerin paylaşılması amacıyla İçişleri Bakanlığınca hayata geçirilen “Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında Ağrı Patnos Anadolu lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Aynur Samat ve İMKB Ortaokulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Fatma Şeyda Kodal’ın refakatlerinde ilimize gelen 50 misafir öğrencimiz, Vali Hüseyin Aksoy’a ziyarette bulundular.

Valilik Karamürsel Alp Toplantı Salonunda gerçekleşen ziyarete; Vali Hüseyin Aksoy’un yanı sıra, İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü Mahmut Baytüz, Patnos Anadolu lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Aynur Samat ve İMKB Ortaokulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Fatma Şeyda Kodal ile misafir öğrenciler katıldı.

Patnos Anadolu lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Aynur Samat’ın bilgi sunumunun ardından Vali Aksoy ziyarette yaptığı konuşmalarında; “ Ülkemizin her bir köşesi bir ve bütündür, ülkemizin her noktasını bilmek, anlamak, tanımak ve ön yargılardan uzak olmak durumundayız. Bu gönül projesi kapsamında Ağrı ilimiz Kocaeli ile eşleşti ve Kocaeli’ne sizlerle gelen gruplarla beraber 500’ü aştı. Daha önce sizler gibi misafir öğrencilerimiz de geldi. Önümüzdeki süreçte de gelecek olan öğrencilerimiz olacak. Bin 500 öğrenci sayımıza ulaşacağız ve burada misafir edeceğiz. Burayı daha yakından tanımanız ve Kocaeli hakkında fikir sahibi olmanız bizim için önemli. Kocaeli, Türkiye’nin sanayisinin en önemli merkezlerinden birisidir ve 14 tane sanayi bölgesi vardır. Özellikle İzmit Körfezi doğal liman görünümünde olan bir konuma sahip, burada 35 tane liman ve iskele var dolayısıyla ihracata ve ithalata dayalı işleyişin rahatlıkla yürütülebildiği bir konuma sahip ve yatırımcılarda bu bölgede fabrika kurmayı, yatırım yapmayı özellikle bu yönüyle tercih ediyorlar çünkü; pazarlara ve nüfusun yoğun olduğu bölgelere daha yakın olduğu için ürettikleri ürünleri satmak, hammadde olarak kullanacakları ürünleri de ithal edilmesi durumunda bunları da fabrikalarla daha az maliyetli ulaştırma adına burası tercih ediliyor. Bu yönüyle Kocaeli, Türkiye’nin en önemli sanayi şehirlerinin başında geliyor. Kocaeli, Türkiye’de verilen vergilerin İstanbul ve Ankara’dan sonra en fazla verginin ödendiği bir yerdir. Böylesine ekonomiye de katkı sunan bir kenttir. Burada yapacağınız ziyaretlerde sizler de ilimizi biraz daha yakından tanıma fırsatı bulacaksınız. ” diyen Vali misafir öğrencilere ilimize hoş geldiniz dedi.

Aksoy, misafir öğrencilere tek tek söz vererek, duygu ve düşüncelerini paylaşmalarını istedi. Ziyaretlerinden duydukları memnuniyeti dile getiren öğrenciler, Sayın Vali Aksoy’a ilgi ve kabullerinden dolayı teşekkür ettiler.

Konuşmaların ardından   Aksoy misafir öğrencilere çeşitli hediyeler vererek, onlarla günün anısına fotoğraf çektirdi.

7. grup olarak Patnos Anadolu lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Aynur Samat ve İMKB Ortaokulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Fatma Şeyda Kodal refakatinde 11 Aralık 2017 tarihinde ilimize gelen misafir öğrenciler, Sabiha Gökçen Havaalanı’nda görevlilerce karşılandı.

Kocaeli Valiliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesince düzenlenen program çerçevesinde; 12 Aralık 2017 Salı günü Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı ile Gebze’de bulunan TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi ve Osmangazi Köprüsü gezdirildi. 13 Aralık 2017 Çarşamba günü ise Hyundai Assan Fabrikası, TCG Gayret Gemi Müzesi, Hızır Reis Denizaltı Müzesi, Seka Kağıt Müzesi ile Bilim Merkezinde yapılan gezinin ardından  Hüseyin Aksoy’u ziyaret ettiler . 14 Aralık 2017 Perşembe günü ise Bağçeşme Şehitliği ve Orhan Camiiyi ziyaretlerinin ardından İzmit’ten Gölcük ilçemize Vapur yolculuğunu yapacak olan misafir öğrenciler, 15 Aralık 2017 Cuma günü Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan Ağrı’ya uğurlanacaklar.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.