www.vizyonkenthaber.com

1 2

Vali Aksoy’un Dördüncü Grup Misafirleri Geldi

Vali Aksoy’un Dördüncü Grup Misafirleri Geldi
05 Kasım 2017 - 14:44

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerindeki 21 ilimizden seçilen 15 yaş ve altı 50.000 katılımcının ülkemizin farklı şehirlerini ziyaret etmeleri sağlanarak, iller arasında kardeşlik köprüsünün kurulması ve kardeşlik ruhunun geliştirilmesi, terör örgütlerinin istismarından ve kötü alışkanlıklardan uzak tutulması, kardeşlik ve huzura katkı sunulması, iller arasında kültürel ve ortak değerlerin paylaşılması amacıyla İçişleri Bakanlığınca hayata geçirilen “Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında ilimize dördüncü grup olarak gelen Ağrı Kaymakam Özgür Azer Kurak Ortaokulu öğretmenleri Gülay Atay ve Sevilay Beyazıt ile refakatlerinde 49 öğrenci, Vali Hüseyin Aksoy’a ziyarette bulundular.

Valilik Karamürsel Alp Toplantı Salonunda gerçekleşen ziyarete; Vali Hüseyin Aksoy’un yanı sıra, Vali Yardımcısı Ahmet Büyükçelik İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü Mahmut Baytüz, Ağrı Kaymakam Özgür Azer Kurak Ortaokulu öğretmenleri Gülay Atay ve Sevilay Beyazıt ile misafir öğrenciler katıldı.

Vali Hüseyin Aksoy ziyarette yaptığı konuşmalarında; “ “ Biz Anadoluyuz” projesi kapsamı içerisinde sizleri burada görmekten, sizleri burada misafir etmekten büyük memnuniyet duyuyoruz. Bu ülkenin kuruluşunda Çanakkale’den, Kurtuluş Savaşımızdan bütün bu noktaya gelinceye kadar herkesin, her ilimizin katkıları var. Bu anlamda sizlerde organize edilerek burada yapacağınız izlenimlerle ülkemizi daha yakında tanıma, Kocaeli’nin başta sanayi kuruluşları olmak üzere birçok alanda yapmış olduğu çalışmaları biraz daha yakından görme fırsatı bulacaksınız. İleri süreçte sizin hayata bakış açınızı, meslek seçiminde sizlerin hangi mesleğe yönelmenize katkı sağlayacak bir gezi olmasını diliyoruz. Umuyorum ki buradaki geziden mutlu bir şekilde ayrılırsınız.” diyen Sayın Vali misafir öğrencilere ilimize hoş geldiniz dedi.

Vali Hüseyin Aksoy, misafir öğrencilere tek tek söz vererek, duygu ve düşüncelerini paylaşmalarını istedi. Ziyaretlerinden duydukları memnuniyeti dile getiren öğrenciler,  Vali Aksoy’a ilgi ve kabullerinden dolayı teşekkür ettiler.

Konuşmaların ardından Vali Hüseyin Aksoy misafir öğrencilere çeşitli hediyeler vererek, onlarla günün anısına toplu fotoğraf çektirdi.

Dördüncü grup olarak Ağrı Kaymakam Özgür Azer Kurak Ortaokulundan 49 öğrenci, Öğretmenler Gülay Atay ve Sevilay Beyazıt refakatinde 03 Kasım 2017 tarihinde ilimize gelen öğrenciler, Sabiha Gökçen Havaalanı’nda ve konaklama yerinde görevlilerimizce karşılanan grup, Vali Aksoy’u ziyaret ederek The Ness Hotel’e yerleştirilecekler. Kocaeli Valiliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesince düzenlenen program çerçevesinde, 04 Kasım 2017 Cumartesi günü, Gölcük’ten Vapurla İzmit’e geçerek TCG Gayret Gemi Müzesi ve Hızır Reis Denizaltı Müzesi, Pirelli Lastik Fabrikası, Bağçeşme Şehitliği ve Orhan Camii ziyaretinden sonra konaklama yerine dönecek. 05 Kasım 2017 Pazar günü ise Seka Kağıt Müzesi, Bilim Merkezi ve Darıca Faruk Yalçın Hayvan Bahçesi ve Botanik Park gezdirildikten sonra Osmangazi Köprüsü’nden geçerek konaklama yeri olan The Ness Hotel’e dönecek. Grup, 06 Kasım 2017 Pazartesi günü Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan Ağrı’ya uğurlanacaktır.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.