www.vizyonkenthaber.com

1 2

Vali Aksoy’dan Kıbrıs Gazi’lerine madalya

Vali Aksoy’dan Kıbrıs Gazi’lerine madalya
22 Haziran 2019 - 5:56

Kıbrıs Barış Harekatına katılan gazilerimize Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Mücadele Madalyası ve Beratı Tevcih töreni, Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Antikkapı Restaurantta gerçekleşen törene; Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’un yanı sıra, Deniz Eğitim ve Öğretim – Garnizon Komutanı Tümamiral Kadir Yıldız, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak, İzmit kaymakamı Ersin Emiroğlu, Gölcük Kaymakamı Mustafa Irmak, Başiskele Kaymakamı Atilla Kantay, Baro Başkanı Av. Bahar Gültekin Candemir, Gebze Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nilay Coşgun, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Muharip Gaziler Derneği Kocaeli Şube Başkanı Nurettin Recep Sağlık, gazilerimiz ve yakınları katıldı.

“GÖNÜL BAĞININ TEMSİLCİLERİSİNİZ”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törenin ardından konuşma yapan Vali Hüseyin Aksoy; “Kuzey Barış Harekatına katılarak, gazi olan ve ilimizde ikamet eden 385 hak sahibine bugün Milli Mücadele Madalyası ve Beratını tevcih edeceğiz. Davetimize icabet ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Bu vesileyle şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum.
Sizler Kıbrıs Türkleri ile Türk halkının gönül bağının temsilcilerisiniz. Kıbrıs Türk halkının varoluş mücadelesi, huzuru ve güvenliği için gözünüzü kırpmadan mücadeleye koşup, gazilik mertebesine eriştiniz.Bu ülke şehitlerimizin ve gazilerimizin sayesinde ayaktadır. Vatanı koruyan, terörle mücadele eden her kahraman askerimiz ve polisimiz bizlerin bu vatan topraklarındaki varlığımızın birer sembolüdür.” şeklinde konuştu.

HABER: YASEMİN KAYA

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.