www.vizyonkenthaber.com

1 2

Vali Aksoy’dan 23 Nisan Mesajı

Vali Aksoy’dan 23 Nisan Mesajı
21 Nisan 2018 - 10:15

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk Bayramı sebebiyle bir mesaj yayınladı.

Değerli Kocaelililer,

Sevgili Çocuklar;

Milletin ortak iradesinin eseri olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 98. yıldönümünü tüm yurtta büyük bir çoşku ve gururla kutluyoruz.

23 Nisan 1920, Türk Milleti’nin kurtuluşunu, bağımsızlığını, özgürlüğünü ve egemenliğini sembolleştiren bir tarihtir.

Bu tarih itibariyle, Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında tek yumruk olarak toplanan milletimiz, öncelikle dört bir yanı işgal edilmiş vatanımızda özgürlük meşalesini yeniden tutuşturmuştur.

Yokluklar içerisinde kurulan ilk Meclis, önce milletimizi tek çatı, tek ülkü, tek bayrak altında toplamış, daha sonra eşine enden rastlanır bir kahramanlık destanı yazmıştır. Bu destan var oluşunu hürriyetine adamış bir milletin top yekun temsil edildiği, milli iradenin kalbi meclisimizin ve onun kurucu kahramanlarının başarısıdır.

Cumhuriyetimizin kurucusu ve ilk Meclis Başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milli iradenin hayat bulduğu bu günü bir bayram olarak geleceğin teminatı olan çocuklara armağan ederken, çocuklara verdiği değere ve Türk Milleti’nin geleceğinin çocukların omuzlarında yükseleceğine işaret etmiştir.

Sevgili Çocuklar;

Sizleri çok seven, sizlere ve değer veren Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “ Küçük hanımlar, küçük beyler; sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, ikbal ışığısınız. Memleketin asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz “ diyerek, sizlere ne kadar güvendiğini vurgulamıştır.

Sizlerin de, çok çalışarak ve çağımızın her türlü teknolojik gelişmeleri ile donanımlı bireyler olarak yetişeceğinize ve ülkemizi çağdaş, uygarlık düzeyinin üzerine çıkaracağınıza inancımız tamdır.

Bizlerde; ülkemizi geleceğe taşımaya yönelik sorumlu ve duyarlı tüm çabalarınızda, sizlere destek verecek ve yanınızda olacağız.

Sizleri çok seviyor ve sizlere güveniyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını saygı, minnet ve rahmetle anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı en içten duygularımla kutluyor, sevgiyle kucaklıyorum.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.