www.vizyonkenthaber.com

1 2

Vali Aksoy 23 Nisan Çocuklarıyla buluştu

Vali Aksoy 23 Nisan Çocuklarıyla buluştu
22 Nisan 2019 - 10:17

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Kocaeli’de yaşayan çocuklarla bir araya gelen Vali Aksoy, “Sizler yıllar sonra bizim yerimizde bizim görevlerimiz de olacaksınız. O yüzden bu günü sadece bayram olarak görmeyin derslerinize iyi çalışın” dedi.

Kocaeli valisi Hüseyin Aksoy 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Kocaeli’de yaşayan çocukları valilik binasında ağırladı. Çocuklara Türkiye’nin bağımsızlık mücadelesini, 23 Nisanın anlam ve önemini anlatan Aksoy daha sonra miniklerin sorularını cevapladı. Miniklerden gelen sizi en çok ne mutlu eder sorusuna Vali Aksoy, “Sizlerin başarısı beni çok mutlu eder” diye cevap verdi.

“SİZLERİ ÇOK İYİ YETİŞTİRMEMİZ GEREKİR”

23 Nisan’ın anlam ve önemini anlatan Aksoy, “Değerli çocuklar özellikle Osmanlı Devleti’nin son sürecinde yurdumuz işgal edilmişti. Bu noktada ülkemizin bağımsızlığını kazanmak adına gazi Mustafa Kemal Atatürk Samsun’a çıktı. Anadolu’nun her noktasında verilen mücadeleyle bağımsızlık kazanıldı. Siz çocuklarımızın iyi yetişmeleri ve yıllar sonra bizim bulunduğumuz bu noktalarda sizlerin görev alması çok önemli bu yüzden sizlerin çok iyi yetişmiş olması gerekir” dedi.

“SPORLA SANATLA İLGİLENECEKSİNİZ”

Sözlerinin devamında Aksoy, “Bu bayramın anlamını sadece bayram olarak görmek olmaz. Derslerimize iyi çalışacağız. Sadece derslerimizle kendimizi sınırlandırmayacağız. Sporla sanatla ve müzikle ilgilenip yeteneklerinizin doğrultusunda yol alacaksınız. Sosyal anlamda da diğer noktalarsa kendimizi geliştireceğiz.” ifadelerini kullandı.

HABER: YASEMİN KAYA

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.