www.vizyonkenthaber.com

1 2

ÜZÜLMEZ TEPETARLA SAKİNLERİNİ İKNA ETTİ

ÜZÜLMEZ TEPETARLA SAKİNLERİNİ İKNA ETTİ
20 Ekim 2017 - 7:29

Kartepe Belediyesi İmar Revizyon Planı hakkında İmar Komisyonu’nun toplandığı sırada, süreci yakından takip etmek ve haberdar olmak isteyen Tepetarla Mahallesi sakinleri Kartepe Belediye binasına geldi. Mahalle sakinlerinin belediyeye geldiğini öğrenen Başkan Üzülmez, dışarıdaki programını kesip belediyeye gelerek geldi ve mahalle sakinlerine bizzat açıklama da bulundu.

Kartepe Tepetarla Mahallesi sakinlerini dinleyen ve sorularını cevaplayan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez “İmar uygulamalarıyla ilgili yasalar çerçevesinde mağduriyet yaşanmayacağının ve en kazançlı alternatif çözümler noktasında yanlarında olacağımızın sözünü bir kez daha verdik. Sağduyudan ayrılmayan, dedikodulara itibar etmeyen hemşehrilerime teşekkür ederim. Gönül birliğimiz her zaman bakidir” ifadelerini kullandı.

SÜRECİN TAKİPÇİSİYİM

Tepetarla Mahalle sakinlerinin İmar Revizyon Planı hakkında itirazlarını dinleyen Başkan Üzülmez “Sizlerden ricam öncelikle; bu konuda yetkili olmayan kişilerin, dayanaksız, gerçek dışı söylemlerine güvenmeyin. Seçilmiş bir başkan olarak ben sizlerin yanındayım. Bu işler teknik uzmanlık gerektiren konular. Dedikodu ile hareket etmek herkesi yıpratır ve süreci zorlaştırır. Ben şahsen inisiyatif kullanarak bu konuların görüşüldüğü imar komisyonuna, kendi içinizden seçtiğiniz, güvendiğiniz bir arkadaşınızın katılımını sağladım. Sizler için en hayırlı sonuç bu komisyonda enine boyuna görüşülüp değerlendirilecektir. 2013 yılında başlayan ve fay hattının Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından tespit edilip, kayıtlara geçtiği bir durum söz konusu. Bizim mevcut yetkimiz ile bu raporları yok sayma, düzeltme, değiştirme, iptal etmemiz imkan dahilinde değildir. Sürecin herkesin memnun olacağı şekilde sonuçlanmasını sağlamak için elimden geleni yapacağımı bilmenizi istiyorum” dedi

TEŞEKKÜR ETTİLER

Belediye hizmet binasında Tepetarla Mahalle sakinlerinin İmar Revizyon Planı itirazlarını dinleyen Başkan Üzülmez “İmar uygulamalarıyla ilgili yasalar çerçevesinde mağduriyet yaşanmayacak. En kazançlı alternatif çözümler noktasında Tepetarla hemşehrilerimizin yanındayız. Sağduyudan ayrılmayan, dedikodulara itibar etmeyen hemşehrilerime teşekkür ederim” ifadelerini kullandı. Yapılan görüşme sonrasında Sarımeşe Tepetarla Mahallesi sakinleri, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’e güvendiklerini dile getirerek teşekkür ettiler.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.