www.vizyonkenthaber.com

1 2

ÜZÜLMEZ GENÇLERİ ASKERE UĞURLADI

ÜZÜLMEZ GENÇLERİ ASKERE UĞURLADI
31 Ekim 2017 - 12:49

Kartepe Şefkatiye ve Köseköy Mahallesi’nden askere gidecek olan gençlerin düzenlediği asker uğurlama törenine Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’de katıldı.

Kartepe Şefkatiye Mahallesi’nde ikamet eden 15 genç vatan borcunu ödemek için askere gitti. Geçtiğimiz günlerde askere giden 15 genç Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’i makamında ziyaret ederek, düzenlenecek olan asker uğurlaması törenine davet etmişlerdi. Başkan Üzülmez gençlerin davetini kırmayarak düzenlenen asker uğurlama törenine katıldı. Şefkatiye Mahallesi’nde bu sene Tayfun Andaç, Fatih Şişman, Serhat Mut, İlker Demir, Selim Üzülmez, Ayhan Umut, Onur Gül, Yakup Demir, Oktay Temel, Burak Ay, Burak Üzülmez, Emre Bıkmaz, Metehan Aslan, Kadir Mut ve Bayram Güneş gitti. Asker uğurlamasının ardından gençler için Şefkatiye Mahallesi Merkez Camii’nde akşam ile yatsı namazı arasında Kur’an-ı Kerim okutuldu. Ayrıca Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde Köseköy’den askere giden 8 genç için düzenlenen asker uğurlamasına katıldı. Başkan Üzülmez’e AK Parti Kartepe İlçe Gençlik Kolları Başkanı Emre Aydın’da eşik etti.

PEYGAMBER OCAĞI

Kartepeli gençlerin asker uğurlamasına katılarak heyecan ve coşkularına ortak olan Kartepe Belediye Başkanı ÜzülmezBu da şunun göstergesi “Türk Milleti asker doğar, asker yaşar” askerlik bizim ruhumuzda var. İnancımız gereği asker ocağına, Peygamber ocağı olarak bakarız ve öyle biliriz. Bizim zamanımızda askerlik uzundu 18 ay askerlik yaptık. Gençlerimiz gururla, onurla askerlik görevlerini ifa edecekler. Allah sağlıkla kavuştursun. Şimdiden tüm askerlerimize hayırlı yolculuklar ve hayırlı teskereler diliyorum. Askerlerimiz olmasa biz evlerimizde rahat burada uyuyamayız. Askerlik bir nöbet değişimidir. Dün bizler bu nöbeti tuttuk. Daha sonra bizim çocuklarımız bu nöbeti tuttu. Şimdi de sevgili gençlerimiz vatan nöbeti tutacaklar ve inşallah hayırlarla aramıza gelecekler” ifadelerini kullandı.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.