www.vizyonkenthaber.com

1 2

Uyarmamıza Rağmen Gerekli Tedbirler Almadılar

Uyarmamıza Rağmen Gerekli Tedbirler Almadılar
25 Ekim 2017 - 8:28

İzmit Seka Devlet Hastanesinde Röntgen teknisyenlerinin Kanun ve Yönetmeliklere Aykırı olarak çalıştırılması neticesinde Röntgen Teknisyeni Ahmet A. troid kanseri yakalanması nedeniyle Savcılığa suç duyurusunda bulundu.

% 50 Eksik Personel İle Mesai Fazla Mesai Yaptırılması Neticesinde Tiroid Ca

İzmit Seka Devlet Hastanesinde görev yapan Röntgen teknisyeni Ahmet A. Kanun ve Yönetmeliklere aykırı olarak Personel Dağılım Cetvelindeki “PDC” sayının yaklaşık yüzde elli eksik personel ile mesai fazla mesai yaptırılması neticesinde Tiroid Ca “kanserine” yakalanan Ahmet A. Yöneticiler Hakkında Suç duyurusunda bulundu. Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker Adliye sarayına gelerek kendisine destek verdi. Suç duyurusunda bulunan Ahmet A.nın yanı sıra Çeker ile birlikte Türk Büro Sen Şube Başkanı Rıfat Oypan yanında yer aldı.

Uyarmamıza Rağmen Gerekli Tedbirler Almadılar

Adliye sarayı çıkışında Şube Başkanı Ömer çeker açıklamada bulundu; Adliye önünde açıklama yapan Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, “Kamu kurumlarında ciddi derecede usulsüzlükler yaşanmakta olup Türk Sağlık Sen olarak sorumlu sendikacılığımız gereği üyelerimizden gelen şikayetler ve bilgi belgeler çerçevesinde yapılan usulsüzlüklerle ilgili davalar açıyoruz, kurumlara müracaatlarımızı yapıyoruz. Ama son yaşanan olay ülkemizde röntgen çalışanlarına sıkıntı verecek bir olay. Bu olayla ilgili yetkilileri geçen sene o kadar uyarmamıza rağmen gerekli tedbirler almadılar. Bizim basın açıklamamızdan sonra sadece suni tedbirler ile olayı geçiştirdiler” dedi.

Geçici Görevlerin Devamı Gelmedi.

Açıklamasını sürdüren Başkan Çeker,; “Basın açıklamasından Eskişehir den üç, Balıkesir den iki toplamda beş röntgen Teknisyeni görevle ilimize gelmiştirler, iki ay görev yaptıktan sonra eski görev yerlerine geri dönüler, biz bu görevlendirmelerin süreklilik arz edeceğini sanıyorduk. Bu geçici görevlerin devamı gelmedi. Kocaeli’de neden 100-150 tane röntgen teknisyeni açığı var? Hiçbir kadro unvanına göre yeterli personel istihdamı sağlanamamaktadır. Buda eksik personel ile aşırı iş yükü neticesinde sağlık çalışanları tedavisi mümkün olmayan hastalıklara yakalanmalarına sebebiyet veriyor. Dedi.

Görevi Kötüye Kullanma Ve İhmal

Açıklamasına devam eden Çeker; kanun ve yönetmeliklere aykırı, eksik personel ile ağır iş yükü altında çalışmaya bağlı olarak arkadaşımız Ahmet A. Tiroid Ca olmuştur. Arkadaşımızın birinci derece akrabalarında bu hastalık görülmemiştir. Aynı Hastanede bir başka sağlık çalışanında kanser şüphesi olduğu için sürekli kontrol altındadır. Bize gelen bilgilere göre diğer personel de ise tamamına yakınında nodül bulunmaktadır. Durum ciddidir. Önlem alınması ve sorumsuz idareciler hakkında işlem başlatılmalıdır. Biz sendika üyemize sağladığımız hukuki destekle davası açıldı. Biz bu konunun takipçisi olacağız. Buradan Sayın Valimizi, milletvekillerimizi göreve davet ediyoruz” Dedi.

 

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.