www.vizyonkenthaber.com

1 2

Ünlü: ‘Cumhur İttifakı gereken tokadı attı…

Ünlü: ‘Cumhur İttifakı gereken tokadı attı…
02 Nisan 2019 - 11:56

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü haftalık olağan basın açıklamasında, “İzmit’te Belediyeyi zillet ittifakı kazandı. Bizim için genel sonuç önemli.Cumhur İttifakı önde,herkese teşekkür ederiz.Vatandaş bir mesaj verdi. Bu mesajı herkes dikkate almalıdır.Neyin ne olduğunu,kimin çalıştığını hepimiz göreceğiz” dedi.

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü haftalık olağan basın açıklamasında kent ve ülke gündemine dair değerlendirmelerde bulundu. Ünlü açıklamasında, “31 Mart Yerel seçimleri sonuçlandı. Demokrasiye inanan bir siyasi partiyiz. Kocaeli halkı seçimleri vakur bir şekilde karşıladı. Kocaeli’ye yakışır bir seçim oldu. Kazanan Türk Milleti oldu. Kazanan, Cumhur İttifakı, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemidir” dedi.

“CUMHUR İTTİFAKI PENSİLVANYA’YA VE KANDİL’E GEREKEN TOKADI ATTI”

Ünlü açıklamalarında ; “Sonuç olarak Zillet İttifakı kaybetmiştir.Biz Cumhur İttifakı olarak % 52 bandında beklenen sonucu aldık. Kocaeli Cumhur İttifakı’nı sahiplendi. Bizim baktığımız nokta Cumhur İttifakı’nın kazanmasıdır. Ülke genelinde gördüğümüz desteğe bakarız biz. Bu başarı Pensilvanya’ya ve Kandile’e karşı atılmış bir tokattır” ifadelerini kullandı.

“VATANDAŞIN MESAJINI ALDIK”

Ünlü İzmit’te CHP’li Fatma Kaplan Hürriyet’in kazanmasıyla ilgili olarak, “İzmit’te Belediyeyi zillet ittifakı kazandı. Vatandaş bir mesaj verdi. Bu mesajı CHP’de, MHP’de AK Parti’de almalıdır. Biz vatandaşın mesajını aldık. İzmit kamuoyu rahat olsun. MHP hizmet etmeye devam edecektir. Siyaset zordur. CHP İzmit’te kazandı ama kapalı kapılar arkasında verilen sözler ayaklara dolanmaya başlarsa İzmit o zaman sıkıntı yaşar.” yorumlarında bulundu.

“TEŞEKKÜR TURLARI ATACAĞIZ”

Sözlerinin devamında; “Biz Cumhur İttifakı olarak ne belediye işçisinin burnunu kanatırız, ne esnafımızın hakkının yenmesine müsaade ederiz.” diyen Aydın Ünlü, “MHP meclis üyeleriyle kilit bir partidir. Hedef İzmit’e hizmetse 4 buçuk yıl var. Hizmet eden kazansın. Önümüzdeki süreçte uzlaşma ön plana çıkarılmalıdır. MHP olarak Cumhur İttifakı’na verilen destekten dolayı teşekkür turları atacağız. Seçim sonuçlarının kesinleşmesiyle bir değerlendirme toplantısı yapacağız. Perşembe günü Tahir Büyükakın’ın mazbata programına katılacağız . Cumartesi günü de meclis üyelerimizle bir araya geleceğiz” şeklinde konuştu.

“NEDEN ZİLLET İTTİFAKI DEDİĞİMİ ELBET HERKES GÖRECEK”

Ünlü, basın mensuplarından gelen ‘zillet İttifakı’ ithamında bulunmasının oy veren vatandaşlara karşı ağır bir söylem olup olmamasıyla ilgili gelen soruya ise “  Ben iktidar partisi değilim. Benim masumdeğiller dediğimi önümüzdeki aylarda herkes anlayacak. Bana bugün kızıyorlar, kızabilirler ama Zillet İttifakı dediğimde ne demek istediğimi 3-5 ay içerisinde elbet herkes anlayacak” şeklinde cevapladı.

HABER: YASEMİN KAYA

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.