www.vizyonkenthaber.com

1 2

TÜRK OCAKLARINDA 1 MAYIS SOHBETİ

TÜRK OCAKLARINDA 1 MAYIS SOHBETİ
02 Mayıs 2018 - 7:57

Türk ocağı Kocaeli şubesi 1 Mayıs İşçi Bayramı günü çerçevesinde çalışan hakları ve sendikal mücadele konulu Ocakbaşı sohbeti düzenledi.

Şube başkanı Yücel Alpay Demir‘in ev sahipliğinde gerçekleşen Ocakbaşı sohbetine konuşmacı olarak bağımsız Sağlık Sendikası kocaeli şube başkanı Sami Ayyıldız katıldı. Kamu çalışanları olarak grev ve toplu sözleşme haklarının olmadığına değinen Sami Ayyıldız devlet tarafından ödenilen sendika ödeneğinin çalışanları rehavete sevk ettiğini doğru olanın sendikal ödemenin çalışanların kendilerinin ödeyip sendikalarını sorgulamaları ve sahiplenmeleri olduğunu vurguladı.

Siyasi partilerin ve ideolojik yapıların sendikalarda etkin olmaması gerektiğine değinen Sami Ayyıldız, her görüşten insan aynı çatı altında sendikal hakları için omuz omuza mücadele edebilmeli siyasi görüş farklılıkları birlik beraberliği etkilememeli dedi. Mustafa Kemal Atatürk‘ün ‘bağımsızlık benim karakterimdir‘ sözüne atıfta bulunan Sami Ayyıldız sendikaların Her anlamda iktidardan ve tüm siyasal hareketlerden bağımsız olması gelişmesinin önünü açacaktır,dedi.

Çalışanlar arasındaki ücret döner sermaye ve ek ödemeler de ki dengesizliğe değinen bağımsız Sağlık Sen başkanı Sami Ayyıldız, alın terimizin karşılığını en adil biçimde istemek eşit işe eşit ücret istemek atamaların siyasetçilere yakınlık ve bağlılık derecesine göre değil ehliyet ve liyakate göre olmasını istemek grev ve toplu sözleşme hakkı istemek devletine bağlı milletinin gece gündüz hizmetinde olan tüm kamu çalışanları olarak en doğal hakkımızdır dedi.

Özellikle sendika genel başkanlarının görevlerini tamamladıktan sonra bir siyasi partiden yöneticilik veya milletvekilliği adaylığında bulunmalarının, aynı kollarda hizmet veren sendikaların birbirine rakip olmalarının da doğru olmadığını sendikalara ve sendikal mücadeleye zarar verdiğine değildi.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.