www.vizyonkenthaber.com

1 2

TÜRK MİLLİYETÇİSİ GENÇLER NEVRUZ BAYRAMINI KUTLADI

TÜRK MİLLİYETÇİSİ GENÇLER NEVRUZ BAYRAMINI KUTLADI
22 Mart 2019 - 8:41

Türk Ocağı Kocaeli Şubesi gençlerinin yaptığı organizasyon ile bir araya gelen Kocaeli Üniversitesinde okuyan Türk Milliyetçisi gençler Nevruz bayramını kutladı.

Boyadıklari yumurtaları tokuşturan, yaktıkları Nevruz ateşinin üzerinden atlayan ve binlerce yıllık gelenekleri yaşatan Türk Ocaklı gençler kendi yaptıkları kek börek ve tatlıları bayramlaşmaya gelen öğrenci arkadaşlarına ikram etti. Bağlama ve gitar eşliğinde söylenen türküler ile Ergenekon’dan çıkışı ve baharın gelişini müjdeleyen binlerce yıllık geçmişe sahip Türk bayramı Nevruz coşku içinde kutlandı.

Organizasyonun zahmetini üstlenen kardeşlerine teşekkür eden Ocak başkanı Yücel Alpay Demir;” Türk Ulusunun yaşadığı bütün coğrafyalarda bir Nevruzu daha idrak ediyoruz.Türk Dünyası’nın her tarafında Nevruz ateşleri yakılıyor, Nevruz aşı yapılıyor. Yüreklerimiz yeni bir baharın, tomurcuklanan çiçeklerin, doğan kuzuların, yeni bir başlangıcın, canlanışın neşesiyle doluyor. Baharın gelişini simgelemesinin yanı sıra Türk tarihinde kullanılan pek çok takvimin başlangıcını oluşturan Nevruz aynı zamanda Türklerin Ergenekon’dan çıkışının da yıl dönümü olarak kutluyoruz. Bu bayram, Nevruz’u bir neşe ve sevinç kaynağı olarak görenlerin bayramıdır. Bizler Türk Ocakları Kocaeli şubesi mensupları olarak Bütün Türk Dünyası’nın Nevruz bayramı kutluyoruz ”dedi.

Türk Ocaklı gençlerin Nevruz Kutlamasına Türk Ocakları kocaeli şubesi yönetim kurulu üyeleri ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor daire başkanı Ali Bilgi de misafir olarak katıldı.


KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.