www.vizyonkenthaber.com

1 2

TÜGVA: “Yeni Zelenda’daki hain saldırıyı kınıyoruz.”

TÜGVA: “Yeni Zelenda’daki hain saldırıyı kınıyoruz.”
15 Mart 2019 - 21:45

TÜGVA Kocaeli il temsilciliği “Ezan ve Kudüs” konulu basın açıklaması düzenledi. TÜGVA Kocaeli İl Temsilcisi Muhammet Hanefi Akbulut,” Ezan dünyanın her yerinde mazlumların tek silahı ve Müslümanların kırmızı çizgisidir” dedi.

TÜGVA bugün cuma namazı sonrası 81 ilde “Ezan ve Kudüs” konulu ortak basın açıklaması gerçekleştirdi. Kocaeli İl temsilciliği açıklamayı Cuma namazı çıkışı Fevziye Cami önünde yaptı. TÜGVA Kocaeli İl Temsilcisi Muhammet Hanefi Akbulut’a AK Parti Kocaeli İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, İl Başkan Yardımcısı Ahmet Sönmez ve vatandaşlar eşlik etti.

“EZAN BU DÜNYANIN ÇAKILI MANEVİ ÇİVİSİ”

TÜGVA Kocaeli İl Temsilcisi Muhammet Hanefi Akbulut; “Ezan insanların kula kulluk etmeye yeltenmeyi aklının ucundan dahi geçirmeden evvel devreye girerek, haklı oldukları takdirde onlara tüm dünyayı karşılarına alacak gücü bahşeden çağrıdır. Ezan dünyanın her yerinden mazlumların tek silahı,tutsak ihvanın özgürlük türküsü: ezan bu dünyanın çakılı manevi çivisi ve tüm Müslümanların kırmızı çizgisidir.” ifadelerini kullandı.

“ELİ KANLI İSRAİL”

Akbulut sözlerine; “En ufak zerresinde bir acı olduğunda en içten hissettiğimiz Mescid-i Aksa’mızda bir vakit ezan okunmadığını, nefesimizin kesilmesiyle öğrenmiş olduk. Eli kanlı İsrail Terör devletinin bu pervasız tutumunun diplomatik karşılığı elbette olacaktır. Bu kararlılıkla atılmasında devletimizin ve milletimizin yanında olduğumuzu vurgulamak isteriz.” şeklinde devam etti.

YEN

“YENİ ZELENDA’DAKİ HAİN SALDIRIYI LANETLİYORUZ”

Akbulut son olarak sözlerini; “Aynı şekilde bu sabah Yeni Zelanda’da yapılan saldırıyla sarsıldık. 104 yıl önce İngiliz emperyalizmi ne uğruna savaştığını bilmeyen Yeni Zelendalıları hiç tanımadıkları Müslümanları öldürsünler diye Çanakkale’ye yığdılar. Bugünde kültür kültür emperyalizmi İslamofobi virüsüyle bütün dünyada yanlış tanıdıkları İslam’a ve Müslümanlara karşı kışkırtıyor. Bizde Yeni Zelanda’da ki hain saldırıyı lanetliyor, İslamofobi’yi mağlup edeceğimizi ilan ediyoruz.” şeklinde tamamladı.

HABER: YASEMİN KAYA

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.