www.vizyonkenthaber.com

1 2

Topçu Başkanlığa Daha Yakın

Topçu Başkanlığa Daha Yakın
13 Ekim 2017 - 7:50

19 Ekim Çarşamba günü yapılacak AK Parti Dilovası Gençlik Kolları Kongresi öncesi üç aday geçtiğimiz gün mülakatlarını gerçekleştirmek üzere Ankara’ya AK Parti Gençlik Kolları Genel Merkezi’ne gitti.

AK Parti Dilovası İlçe Gençlik Kongresi için çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Geçtiğimiz gün AK Parti Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman’ın katılımı ile Dilovası’nda yapılan temayül yoklamasında altı isim yarışmıştı.

Temayül sonuçlarına göre Fırat Karakaya, Emre Sarıca ve Emirhan Topçu AK Parti Gençlik Kolları Genel Merkezi’ne gitti. Yapılan mülakatlar sonucunda İlçe Gençlik Kolları Başkan Adayı kim olacağı Pazartesi günü Genel Merkez tarafından açıklanacağı söylendi.

Adayların En Güçlüsü Topçu

Temayül sonucunda belirlenen aday adayları Fırat Karakaya, Emre Sarıca ve Emirhan Topçu arasında en göze çarpan adayın Emirhan Topçu olduğu gözüküyor. Dilovası İlçesinin etnik yapısını göz önüne getirmiş olursak ve Ak Parti siyasi kulislerde edindiğimiz bilgilere göre Topçu’nun adaylığı ilçede dengeyi kurabilecek isim olduğu partililer arasında konuşuluyor. Fakat tek olumsuz yönü Kamu çalışanı olması oda aşılamayacak büyük bir sorun değil.

Karakaya’nın da İhtimali Var

Fırat Karakaya’nın adaylığı ise ihtimaller arasında bulunuyor. Uzun yıllar Gençlik Kolları çatısı altında hizmet veren Fırat Karakaya, geçtiğimiz dönem bu yarışta yer almıştı fakat Genel Merkezin Semih Kaya’yı seçme kararına göstermiş olduğu karakterli duruşundan dolayı bu yarışta bende varım demesine yetiyor. Yalnız Geçtiğimiz aylarda Ak Parti Dilovası İlçe kongresinde 2.listenin sahibi Yasin Turak’ın eniştesi olması aday adayları arasında olma olasılığını düşürüyor.

Sarıca Yaşa Takılır

Gençlik Kolları Yöneticilerin çoğunluğunun desteğini alan Emre Sarıca ise yaşından dolayı adaylığa uzak kalan isim olacak. Semih Kaya döneminde Yönetim Kurulu üyeliğinden istifası ona çok pahalıya patlayabilir.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.