www.vizyonkenthaber.com

1 2

TOKATLILAR EMNİYET VE JANDARMAYA AŞURE DAĞITTI.

TOKATLILAR EMNİYET VE JANDARMAYA AŞURE DAĞITTI.
08 Eylül 2020 - 18:26

KOCAELİ TOKATLILAR DERNEK BAŞKANI TURAN ŞAHİN VE YÖNETİM KURULU GELENEKSEL HER YIL DAĞITTIĞI AŞURE Yİ PANDEMİYE KARŞI YİNE DE DAĞITTI.

Kurulduğu günden bu yana İzmit kent meydanında kazanlarla aşure yapıp ikram eden Kocaeli Tokatlılar Derneği, bu yıl pandemiden dolayı aşureleri meydanda ikram edemedi. Şahin, pandemi de olsa aşureleri yaparak dağıttı ve bu kez güvenlik güçlerinin ağzını tatlandırdı.

‘MEYDANLARA ÇIKAMADIK AMA…’

Aşureleri güvenlik güçlerine ikram eden Kocaeli Tokatlılar Derneği Başkanı Turan Şahin, “ Hizmet gönül işidir. Halka yapılan hizmet, hakka yapılmıştır. Aşure barışmaktır. Aşure paylaşmaktır. Aşure dostluktur. Aşure sevgidir. Aşure saygıdır. Aşure birliktir. Aşure beraberliktir. Aşure hoşgörüdür. Aşure örf, adettir. Aşure kültürdür. Gönül köprüsünü kurmak için demire ihtiyacımız yok. Sevgi, saygı ve paylaşmak yetiyor. Kocaeli Tokatlılar Derneği olarak bu yıl da aşuremizi lokmalarımızı kaynatmaktan geri kalmadık. Gönül isterdi ki kurulduğumuz geleneksel hale getirdiğimiz İzmit merkezde kazanlarımızı kurarak altı, yedi bin kişiye aşure ikram edelim ama maalesef içerisinde bulunduğumuz pandemiden dolayı bu sene kazanlarımızı meydanlara kuramadık” dedi.

800 PAKET AŞURE DAĞITTI

Sözlerini sürdüren Başkan Şahin, “Tabi biz de bu defa aşuremizi bizlerin huzur içerisinde yaşamamızı sağlayan emniyet güçlerimize polis karakol ve jandarma karakollarındaki güvenlik güçlerimize ikramlarda bulunduk. Yaklaşık sekiz yüz paket aşuremizi Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı, Körfez Jandarma Komutanlığı, İzmit Asayiş Şube Müdürlüğü, Bekirpaşa Polis Karokolu, Saraybahçe Polis Karakolu, Kartepe Uzuntarla Polis Kontrol Noktası, Doğu Kışla Elele Polis Merkezi Amirliği’ni Ziyarette bulunarak ikram ettik. Afiyet şeker olsun, Allah kabul etsin inşallah. Bu şehirde yaşayan herkes bizim hemşehrimizdir” ifadelerini kullandı.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.