www.vizyonkenthaber.com

1 2

Teşekküre geldiler

Teşekküre geldiler
23 Eylül 2017 - 7:35

Başkan Karaosmanoğlu, Kartepe Çepni Mahalle Muhtarı Hüseyin Türker ve azalarını makamında ağırladı.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu,  Kartepe İlçesi Suadiye -Arslanbey yoluna ikili köprü yapılması nedeniyle teşekküre gelen Çepni Muhtarı Hüseyin Türker ve azalarıyla bir araya geldi. Büyükşehir Belediyesi’nin kent genelinde trafiği rahatlatacak projeler uygulamaya soktuğunu ve bunun en güzel örneklerinden birisini de kendi mahallelerinde olduğunu belirten Çepni Muhtarı Türker, “Kartepe ilçemize ve mahallemize verdiği hizmetlerden dolayı İbrahim Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

“İLK KÖPRÜMÜZÜN BETONARME UYGULAMALARINI TAMAMLADIK”

Kocaeli’de Ulaşım Daire Başkanlığı’na yol bakım onarım çalışmalarının yanı sıra dar yol kesimlerini genişleterek trafiğe uygun hale getirilmesi talimatını verdiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Bu kapsamda Kartepe ilçesi Suadiye ve Arslanbey’e ulaşım sağlayan Çepni Caddesi’ndeki kanal üzerine köprü inşa ediyoruz. İkili olarak gerçekleştirdiğimiz köprü, caddemizin 2×2 olarak kullanılmasına olanak sağlayacak” ifadelerin sarf etti. Kocaeli’de ki tüm ilçelere eşit bir şekilde hizmet götürdüklerini de vurgulayan Karaosmanoğlu, “İlk köprümüzün betonarme uygulamaları tamamladık. İlk köprü dolgu ve asfaltlama çalışmalarını ekiplerimiz tamamladıktan sonra halkımızın kullanımına açacağız” açıklamasını yaptı.

“KARTEPE İLÇEMİZE VE ÇEPNİ MAHALLEMİZE YAKIŞANI YAPIYORUZ”

Vatandaşımızın memnuniyeti ve mutluluğu için muhtarlarımız, azalarımız ile ilçe belediyelerimizin katkılarıyla çalıştıklarını da belirten Karaosmanoğlu, “İkinci köprü çalışmaları ise birinci köprünün tamamlanmasıyla başlayacak. Başlattığımız projede köprü İmalatları için 20 adet fore kazık çaktık. Köprümüz 23 metre orta açıklık, 22,5 metre tabliye genişliğine sahip betonarme köprü olacak” bilgisini Çepni Muhtarı Türker’e ve azalarına verdi. Köprü çalışmasında yaklaşık 2 bin 500 ton asfalt, 2 bin ton plentmiks temel malzeme kullanılacağını da vurgulayan Karaosmanoğlu, 300 metre yağmursuyu altyapı uygulamasını da gerçekleştirdiklerini belirtti. Projede elektrik ve aydınlatmanın da olacağını ifade eden Karaosmanoğlu, “Kartepe ilçemize ve Çepni mahallemize yakışını yapıyoruz” açıklamasını da yaptı.

“KOCAELİ’DEKİ MUAZZAM DÖNÜŞÜM NEYSE TÜRKİYE’DEKİ DE ODUR”

Ecdadımız gibi, “Halka hizmet, Hakk’a hizmettir” dediklerini söyleyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “İlçesiyle, köyüyle, her karışına en iyi hizmeti götürdük, götürmeye de devam ediyoruz. 2004’ten itibaren binlerce hizmeti kentimizle buluşturduk. Bunlar muhtarlarımızın ve azalarımızın da gayretleriyle oldu. A‘dan Z’ye pırıl pırıl bir şehre kavuştuk. Kocaeli’de ki muazzam dönüşüm neyse Türkiye’deki de odur” diye konuştu. Darbe girişimlerini, ihaneti, kumpasları, lobileri, paralelleri milletimizle beraber savuşturduklarını da söyleyen Karaosmanoğlu, “Hepimiz hizmet etmek için bu bayrak altında toplandık. Önemli olan da bu. Ben değil, biz olacağız. Tek vücut olacağız ki güçlü olalım” diyerek sözlerini tamamladı. Görüşme karşılıklı fikir alışverişinin yanı sıra, Çepni mahallesinde yeni ortaya çıkan ihtiyaçların konuşulmasıyla tamamlandı.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.