www.vizyonkenthaber.com

1 2

Tatil Beldelerindeki köpeklere sağlık kontrolü

Tatil Beldelerindeki köpeklere sağlık kontrolü
22 Haziran 2019 - 5:55

Her canlının yaşam hakkı olduğu gibi sokak köpekleri de şehir ve köy hayatının ayrılmaz bir parçası olarak varlıklarını sürdürüyor. Doğaya, yeşile ve canlı varlıklara önem veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, sokak köpeklerinin de bakımını özenle gerçekleştiriyor. Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü, şehrin belirli noktalarında gruplaşan, sokak köpeklerini sağlık denetimlerinden geçiriyor, aşılıyor ve kısırlaştırıyor. Veteriner Şube Müdürlüğü ekipleri Kandıra Belediyesi ekipleriyle birlikte Cebeci ve diğer tatil beldelerinde sokak köpeklerini toplayarak, Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi’nde sağlık denetimlerine tabi tutuyor. Geçici Bakım Evi’nde kısırlaştırılan ve aşıları yapılan sokak köpekleri daha sonra alındıkları yerlere geri bırakılıyor.

HAYVANLARIN SAYISINDA CİDDİ ARTIŞ

Özellikle yaz mevsiminde şehir dışından ve Kocaeli’nin birçok yerinden gelen vatandaşlar, tatil için Cebeci ve diğer sahil bölgelerini seçiyor ve bu bölgelerde nüfus popülasyonu da artmış oluyor. Artan insan yoğunluğuyla ortaya çıkan artık yemek, çeşitli besin maddeleri ve diğer nedenlerden dolayı sokak köpeklerinde de artış oluyor. Yaşanan artışla birlikte sokak köpekleri gruplaşarak özellikle çocuk ve yaşlı vatandaşları rahatsız edebiliyor.

HAYVANLAR GEÇİCİ BAKIM EVİNDE

Son dönemde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 153 Çağrı Merkezi’ni arayarak şikâyette bulunan vatandaşların talebi üzerine Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü ve Kandıra Belediyesi ekipleri, Cebeci ve diğer tatil beldelerindeki sokak köpeklerini özenle alarak Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi’ne götürdü. Alındıkları mevki veya yerin kaydı tutularak işaretlenen sokak köpekleri Geçici Bakım Evi’nde yapılan kısırlaştırma ve aşı işlemlerinden sonra alındıkları yerlere geri bırakıldı.

HABER: YASEMİN KAYA


KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.