www.vizyonkenthaber.com

1 2

TARHAN’DAN YERLİ OTOMOBİL AÇIKLAMASI

TARHAN’DAN YERLİ OTOMOBİL AÇIKLAMASI
28 Mayıs 2018 - 16:36

Cumhurbaşkanı Adayı Sayın Muharrem İnce “CNNTURK” kanalında yapmış olduğu söyleşide “Yerli Otomobil” konusuna da değinmişti. İnce; “Otomobil Projesini devam ettirmem 20 yıl öncesinin projesi, yazılıma önem veririm.” demişti. Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, o cümlelerin ne anlam ifade ettiğini şu sözlerle açıkladı;

Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan; “Otomobil projesini devam ettirmem derken Sayın İnce şuanda hükümetin desteklediği projeyi kastettiğini” dile getirdi. Tarhan; “İktidar, ilk önce iflas etmiş bir firmanın haklarını satın almakla yerli otomobil yapmaya çalıştı. Saab marka otomobilin, yerli otomobil diye yutturmaya çalıştıkları makyajsız modeli otomotiv pazarında 2000-2010 yılları arasında yalnızca 677 adet satıldı. 2010’ da ise sadece 2 adet satıldı. Yapmayın, etmeyin batmış bir markanın bu modeline milyonlarca lira ödeyerek vatandaşın parasını hiç etmeyin’ dedik. Dinletemedik.” dedi. Tarhan; talihsiz yatırımla 46 milyon avronun çöpe gittiğinin altını çizdi.

Milletin hayalleri ile oynanmamasını isteyen Tarhan şöyle devam etti: “Şimdi her şey babayiğit ile sil baştan başlıyor. Otomobil üretmek, yol yapma, köprü yapma, müteahhitlik işlerine benzemez. Bu bir teknoloji yarışı, marka yarışıdır. Bugün dünyanın hiçbir otomobil markasıyla yarışmak kolay değildir. Kimse ‘milli’ diyerek milletin hayalleri ile oynamasın. Yazılımını yazmadığımız, parçalarını ithal ettiğiniz ürüne kimse milli demesin. Cumhurbaşkanı Erdoğan “Tümüyle Türk Projesi Olacak” dedi,6 yıldır maket bir otomobil bile üretemediler. Cumhuriyet Fabrikalarını satanlardan beklemiyoruz bu projeleri, Cumhuriyetin kurucuları CHP yapacaktır yine halkı için.”

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.