www.vizyonkenthaber.com

1 2

TAMAM MIYIZ?

TAMAM MIYIZ?
Nihal Kaya( [email protected] )
14 Mayıs 2018 - 11:53

Son 11 yılda kaç defa sınav sistemi değişti, isim değiştirdi, eğitim yapboz tahtasına çevrildi..? Hatta eğitim öğrenci -öğretmene puan verebilecek seviyeye indirgendi.

Eğitim sistemini defalarca değiştirmek yerine bunu değiştirenleri değiştirmek daha mantıklı değil mi?

Üniversiteler çok büyükmüş, yönetilemiyormuş! O yüzden bölüyorlarmış, küçülterek daha etkin hale getireceklermiş miş miş miş de miş miş miş ..!

O öğrenciler gece gündüz çalıştı o üniversitelere yerleşebilmek için,üstelik sorularda verilmedi o çocuklara ! Eylem yaptılar duymazdan geldiniz, ses çıkardılar geri adım atmayacağız dediniz! Maşallah halktan aldığınız bu cesaretle çok cesursunuz!

Peki bu ülke böleceğiniz üniversitelerden daha mı küçük? Kocaman ülkeyi nasıl bölmeden yönetebiliyorsunuz diyeceğim, diyemiyorum… BÖL DÜ NÜZ!

***

Biz terör örgütüyle hiçbir zaman masaya oturmadık, oturmayacağız.. Bunlarla masaya oturduğumuzu söyleyenler müfteridir, şerefsizdir dediniz, oturdunuz .Evet, görüştük, gene görüşeceğiz!. Diyerek şerefinizi o masada bırakıp kalkalı çok oldu siz.

Mısırdaki gösterilerde şehit edilen Esma için gözyaşı döken Erdoğan, bir kere bile bizim şehit edilen evlatlarımız için ağlamadı!

Hatta ‘askerlik yan gelip yatma yeri değil’ dedi, aziz şehitlerimize kelle dedi, yetmedi şehit babasının haklı isyanına karşılık şehit babasına ‘karakteri bozuk’ dedi! Bizden aldığı hadsiz cesaretle neler dedi ..!

En acısı da ne biliyor musunuz ? bir oğlu bedelli askerlik yaparken, diğerine çürük raporu aldı!  Sonra  şehitliğin ne yüce mertebe olduğundan dem vurdu, kendisi Esma’ya ağladı.. biz şehitlerimize!..

***

Bu ülkeyi Atatürk‘e düşman etmeye kalkıştılar! Atatürk’e hırsızdı, yolsuzdu,çalardı, haram yerdi diyemedikleri için, haram olan şeyi içerdi diyebildiler, hem de onları hiç ilgilendirmediği halde!

İki ayyaşın yaptığı yasa muteber de, dinin emrettiği değil mi derken bile dini kullandılar! İnsanları dinle kandırmak konusunda iktisat yaptılar.

Şimdi de Muharrem İnce için aynı stratejiyi uyguluyorlar. Neymiş efendim bizi  bira içen adam mı yönetecekmiş?

Ben ne içtiğine değil, neyi kimin parası ile içtiğine bakarım arkadaş. Birayı kendi parasıyla içiyorsa afiyet olsun, bana ne? Zemzemi benim paramla içiyorsa haram olsun, hesap sorarım, sana ne?

***

Mesela Emine Hanım‘ın eşinin verdiği pazar harçlıkları ile hastane zinciri kurduğu söyleniyor, o kadar iyi birikim yapmış olacak ki ortalama fiyatı 250 bin tl olan çantalar bile alabilmiş! Kıyafetlerine değinmiyorum bile..

Ama Emine hanıma sorsanız İslam’da israf haramdır! Anlaşılan onlar için geçerli değil bu durum, sadece bize haram!

***

Bilmem kaç odalı saray yaptırdılar, uçaklar aldılar, helikopterler aldılar, bakanlara, vekillere, belediye başkanlarına son model arabalar aldılar, hatta diyanet işleri başkanının neyi eksik deyip onun da altına son model bir araba aldılar, oğullarına gemicikler!ler aldılar, hastane zincirleri, dolarcıklar aldılar, rüşvet aldılar..!

Ve bütün bunları çöpten ekmek toplayan, belediyelerde yardım kuyrukları oluşturan, ucuz et için sıraya giren yüce Türk Vatandaşı için yaptılar!

***

Erdoğan CHP pisliktir, çöplüktür diyor ya hani, biz de şunları soralım kendisine;

Soma’da hayatını kaybeden 301 kardeşimiz için kime pislik diyelim? Malum Bakanınız ‘ihmal yok’ dedi hiç yüzü kızarmadan!

Karamanda tecavüze uğrayan yavrularımız, Aladağ’da yanan çocuklarımız, hızlı trende hayatını kaybeden vatandaşlarımız say say bitmiyor.. biz kimlere VİCDANINIZ ÇÖPLÜK OLMUŞ diyelim!

Bitmedi.. Çocuklarımıza tecavüz edildi, herkes çocuğuna sahip çıksaydı dediler.

Bağırsaydı, sesini çıkarsaydı dediler. Rızası vardı dediler.

Hatta Karaman’da 45 çocuğun tecavüze uğradığı Ensar vakfı başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu hızını alamayıp AKP’den milletvekili aday adayı bile oldu!

***

Cumhuriyetin kurduğu her şeyi, her yeri sattınız, Atatürk’ün izlerini bu ülkeden silmeye çalıştınız, sonra da hiç utanmadan ayyaş dediniz!

Şimdi yine hiç utanmadan seçim günü yaklaştı diye ‘Gazi Mustafa Kemal’in dediği muasır medeniyet seviyesine çıkacağız‘ diyorsunuz!

Doğru, biz GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN söylediği gibi muasır medeniyet seviyesine çıkacağız.

Ama sizin çıkacağınız yer BAĞIMSIZ YARGI!

O ZAMAN TAMAMIZ.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.