www.vizyonkenthaber.com

1 2

TAHSİN TARHAN İSTİFA EDEN BELEDİYE BAŞKANLARI İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

TAHSİN TARHAN İSTİFA EDEN BELEDİYE BAŞKANLARI  İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
20 Ekim 2017 - 9:06

Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan “İstifa ettirilen Belediye Başkanlarını Türkiye Büyük Millet Meclisi Gündemine Taşıdı. “Vatandaşın Bilmeye Hakkı Var. Belediye Başkanlarının istifa ettirilme sebebi nedir? Diye Sordu.

HANİ NEREDE MİLLETİN İRADESİNE SAYGI

Tahsin Tarhan “Yıllardır milletin iradesinden dem vurarak siyaset yapanlar, bugün seçilmiş Belediye Başkanlarını istifa ettirmeye zorluyor ve eğer istifa etmezlerse bedelinin ağır olacağı tehdidinde bulunuyor. Hani nere millet iradesine saygı, hani nerede istikrar. Görev süresinin bitimine daha 2 sene varken açıklama yapmadan Belediye Başkanlarının neden görevden alındığını vatandaşların bilmeye hakkı var ” dedi.

AKP’Lİ OLUNCA İSTİFA ETTİRİLİR, BAŞKA PARTİDENSEN YERİNE KAYYUM ATANIR

Tahsin Tarhan “Türkiye’nin birçok ilinde çeşitli nedenlerle Belediye Başkanları görevden alındı ve yerlerine kayyum atandı. Ancak AKP’li Belediye Başkanları söz konu olunca görevden alma değil istifa ettirme mekanizması çalıştırılıyor. Neden, ne için hiçbir bilgi verilmeden istifaların gelmesi Demokrasi anlayışını öldürmektir. ” dedi.

 

 

KENDİ PARTİSİNİN BELEDİYE BAŞKANLARINA GÜVENMEYEN BİR İKTİDAR VAR

Tarhan “Türkiye maalesef Devlet ve Demokrasi anlayışını ortadan kaldıran bir iktidar ile yönetilmektedir. Bir iktidar partisi düşünün ki kendi partisinden seçilmiş, halktan yetkiyi almış Belediye Başkanlarına güvenmiyor ve zorla istifa ettiriyor. Kendisine güvenmeyen bir partiye, vatandaşta güvenmeyecek ve en yakın seçimde sandıkta cevabını verecektir.  ” dedi.

 

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.