www.vizyonkenthaber.com

1 2

Suriyeli Kadınlardan Muhteşem Yemekler

Suriyeli Kadınlardan Muhteşem Yemekler
23 Eylül 2017 - 15:13

İzmit Belediyesi’nin büyük destek verdiği Al Shami Kitchen – Şam Mutfağı projesinde eğitimler devam ediyor.

İzmit Belediyesi, İŞKUR ve Halk Eğitim Müdürlüğü ortaklığı ile yürütülen programda 13 Suriyeli mülteci kadın aşçı çıraklığı eğitimi alıyor. Eğitmen Damla Beşballı tarafından kadınlara genel mutfak bilgileri, hijyen kuralları, mutfak ekipmanlarının kullanımı anlatıldı. Teorik eğitimin yanı sıra uygulamalara yer verilen eğitim sonunda kadınlara aşçı çıraklığı sertifikası verilecek.

Al Shami Kitchen – Şam Mutfağı’nda önümüzdeki günlerde  bir açılış programı planlandığı ve açılışın ardından mutfağın ziyaretçilere de açık olacağı ifade edildi.

SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ

Al Shami Kitchen – Şam Mutfağı, Suriyeli mülteci kadınların günlük hayatta sahip oldukları yetenekleri sürdürülebilir ekonomik değere dönüştürmeyi hedefleyen bir sosyal sorumluluk projesidir. Bir araya gelen bir grup akademisyen, üniversite öğrencisi ve sivil toplum kuruluşu, mülteci kadınlar için Şam mutfağından sevilen yemekleri üretebilecekleri ve ekonomik değere dönüştürebilecekleri bir yapıyı oluşturmak üzere çalışmalar yürütüyor.

İzmit Belediyesi’nin verdiği destekle kurulacak daimi mutfakla birlikte çalışmalarına hız verecek olan ekipteki kadınlar üretim sürecinde eğitimlere de devam edecekler. Mülteci kadınlara katıldıkları eğitimlerde uluslararası geçerliliği olan sertifika almaları sağlanacak, böylelikle bağımsız çalışmak istediklerinde, ülkelerine döndüklerinde ya da bir başka ülkede yaşamlarına devam ettiklerinde de kazandıkları becerileri ile ekonomik kazanç sağlamaya devam edebilecekler.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.