www.vizyonkenthaber.com

1 2

Soma Davası’nda beklenen karar açıklandı..

Soma Davası’nda beklenen karar açıklandı..
11 Temmuz 2018 - 4:43

 301 işçinin hayatını kaybettiği Soma’daki maden kazasındaki mahkeme heyeti, beklenen kararı 4 yıl sonra açıkladı. Aileler karara tepki gösterdi

301 işçinin hayatını kaybettiği Soma’daki maden kazasındaki mahkeme heyeti, beklenen kararı 4 yıl sonra açıkladı. Açıklanan karara göre; Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan’a 15 yıl, Genel Müdür Ramazan Doğru’ya 22 yıl 6 ay, Akın Çelik’e 18 yıl 9 ay, İsmail Adalı 22 yıl 6 ay, Ertan Ersoy 18 yıl 9 ay ceza verdi. Karara aileler ise tepki gösterdi.
Manisa’nın Soma ilçesinde 301 işçinin hayatını kaybettiği maden kazasının Akhisar Ağır Ceza Mahkemesinde görülen ceza davasında mahkeme heyeti merakla beklenen kararını açıkladı.

AİLELER TEPKİ GÖSTERDİ

Karara ise aileler tepki gösterdi. Ailelerin tepki göstermesi ve mahkeme salonunun karışması üzerine mahkemeye kısa bir ara da verildi. Bazı ailelerin kararla ilgili gözyaşlarına boğulduğu da görüldü.

İŞTE CEZALAR

Davada mahkeme heyeti kararını verdi.

Açıklanan kararda şu isimler ceza aldı: 

Mahkeme heyetinin açıkladığı karara göre, Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan’a 15 yıl, Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Genel Müdürü Ramazan Doğru’ya 22 yıl 6 ay, Akın Çelik’e 18 yıl 9 ay, İsmail Adalı’ya 22 yıl 6 ay ve Ertan Ersoy’a ise 18 yıl 9 ay hapis cezası verildi.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.