www.vizyonkenthaber.com

1 2

SİYASİLER KYÖD’DE TMSY AİLELERİYLE BULUŞTU

SİYASİLER KYÖD’DE TMSY AİLELERİYLE BULUŞTU
23 Şubat 2019 - 18:49

Siyasilerden Gazi sayılmayanlara destek

Siyasiler, Terörle Mücadele kapsamında yaralanıp Gazi sayılmayanların bulunduğu dernek çalışanlarıyla KYÖD’de buluştu. Katılımcıların sırayla söz aldığı programa Chp İzmit İlçe Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet ve Chp İzmit Belediye Başkan Aday Adayı Cansu Çakar, İyi  Parti İlçe Başkanı Pelin Coşkundeniz, Dernek Başkanı Kadir Erhan Tuna, Derneğin İzmit Sorumluları Ali Ateş, Ercan Yıldız Gazi sayılmayanların sorunları konuşularak tüm sorulara cevap verildi .

% 41 ENGELİMİZ OLMADIĞI İÇİN GAZİ SAYMIYORLAR 

Söze ilk başlayan TMSY eski Dernek Başkanı Kadir Erhan Tuna; “Gazi ünvanına kavuşmak için çok çabaladık ama kimse umursamadı halen de öyle.Buna neden olarak da %41 engelimizin olmaması gösteriliyor.%41  engelimiz olmadığı için gazi sayılmıyoruz.Bu mücadele uğrunda canımızı ortaya koymuşuz illa bir yüzdelikle mi ölçülüyor bu durum? Üç yıl evvel birçok ilde de basın açıklaması yaptık. Vekilimiz bizi aradı,meclise davet etti. O günden itibaren onun bizden biri olduğunu düşündük.Üç yıl boyunca bizim için çok fazla mücadele etti.Dileriz ki bizim için gereken hassasiyet artık gösterilir.” dedi.

“TAZMİNAT SIKINTIMIZ GİDERİLMEDİ”

Gazi sayılmayanlardan bir katılımcı; “Biz bir mücadele uğruna yaralanıyoruz ve sanki hiçbir şey yapmamışız gibi davranılıyor.Tazminat sıkıntımız bile giderilmedi.Bunlara neden çözüm bulunmuyor. Özellikle gazilik ünvanını bize layık görmüyorlar.Biz bu ünvanı sonuna kadar hak ediyoruz.” diyerek sitem eden vatandaşa yanıt Fatma Hürriyet Kaplan’dan geldi; “Bahsettiğim gibi meclis gündeminde Türkiye gündeminde biliyorsunuz ki seçim sorunları var.Seçim nedeniyle başka hiçbir şeyle ilgilenilmiyor,erteleniyor.Tabii ki haklısınız,mücadeleniz azımsanamaz.Biz her zaman arkanızdayız,sesinizi duyurmaya devam edeceğiz.” dedi.

“MECLİS KRİZ ÇIKARMA YERİ DEĞİL SORUN ÇÖZME YERİDİR”

Konuşmasında seçim gündemine dair açıklamalara da yer veren Fatma Kaplan Hürriyet; “Meclis kriz çıkarma yeri değil çözüm yeridir. Oraların işler hale gelmesi gerekir.Senede bir seçim yapılan bir ülke. İnsanlar seçime alıştırıldı. Seçim yüzünden vatandaşın diğer sorunlarını ihmal ediyorlar. Gündemimiz her zaman seçim maalesef.” dedi.

 “HAKLI MÜCADELENİN PEŞİNİ  BIRAKMAYIN”

Sohbet havasında geçen buluşmada katılımcılardan gelen önerileri de değerlendiren Chp İzmit İlçe Belediye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet; “İyi örgütlenilir ve iyi çabalanırsa her şey çözüme kavuşturulur.Mesela EYT’lilerin durumu seçim öncesi doğru düzgün gündemde değildi.Şimdi bakın meclisin ana gündem maddesi.Bu yüzden diyorum ki vazgeçmeyin haklı mücadeleyi bırakmamak gerekir.Biz size bunun sözünü veriyoruz.Hepiniz kahramanlarımızsınız,Allah’ın izniyle sesinize ses olacağız ve kısmet olursa madalyalarınızı da bizzat ben takacağım” dedi.


Program da Chp İzmit İlçe Belediye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet’e TMSY tarafından çiçek takdim edildi.

HABER: YASEMİN KAYA

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.