www.vizyonkenthaber.com

1 2

Siyaseti bırakan Nail Baki’den yeni atılım

Siyaseti bırakan Nail Baki’den yeni atılım
24 Nisan 2019 - 10:41

Geçtiğimiz günlerde aktif siyaseti bıraktığını açıklayan Demokrat Parti Başiskele Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nail Baki, işyeri açılışında gelecekle ilgili planlarından da bahsetti. Baki, “Maalesef liyakatı, vizyonu ya da projeleri en iyi olan aday seçilmedi. Çünkü İzmit hariç adaya kimse bakmadı. Yani yerel seçim değil, bir genel seçim oldu.” dedi.

Nail Baki, Demokrat Parti Başiskele Belediye Başkan Adayı Halil Kurt’un kızı İpek Şirin’in işyeri açılışına katıldı. Seçim sonrasında da hız kesmeden çalışmalarına devam ettiğini söyleyen Baki, “Maalesef Ankara, Antalya ve İstanbul’da olan değişim rüzgarı Kocaeli’yi, İzmit hariç es geçti. Ziyaret ettiğimiz, dokunduğumuz her vatandaş sıkıntılı. Bu şehir milli ekonomiye katkısı ile 4. Sırada iken kamu yatırımlarında son sıralarda. AKP’li yönetimlerce bu kentin hakkı savunulmadı. Bunun siyasi bir bedeli olmalıydı. Kentimiz bir 15 yıl kaybetti. Bir 5 yıl daha kaybetmesine izin vermeyeceğiz. ” şeklinde konuştu.

“SEÇİM BİTTİ AMA İŞİMİZ BİTMEDİ”

Baki, “Seçim bitti ama işimiz bitmedi. Bundan sonra da kentsel sorunlara yönelik çalışmalarımız devam edecek. Farklı meslek gruplarından oluşan bir Kentsel Proje Üretim ve İzleme Merkezi kurmak çalışmalarına başladık. İleriki günlerde bir basın toplantısı ile tanıtımını gerçekleştireceğiz. Bu “KENTİZBİZ” adlı oluşum ile Kocaeli’ye yönelik öncelikli sorunları tespit edip, projeler üreteceğiz. Hem Kocaeli Büyükşehir Belediyesine hem de 13 ilçe belediyesine yönelik olacak çalışmalarımız. Bu projeleri hem kamuoyu hem de belediyeler ile paylaşacağız. Bunun yanında Belediye yatırımlarını yakın takibe alacağız. Belediye meclislerine katılacağız. Fikrimizi ifade edeceğiz. Çünkü Başkan benim, her şeye ben karar veriririm, yaptım oldu anlayışına karşıyız.” dedi.

“KENT SORUNLARIYLA İLGİSİ OLMAYAN PROJELERE KARŞIYIZ”

Son olarak AKP’nin projeleri hakkında yorum yapan Baki, “Ankara’da hazırlanan ve kent sorunları ile ilgisi olmayan projelere karşıyız. Bu kente Ankara’dan bakmak uçaktan karıncaya bakmak gibidir. Yerel sorunlar yerel insiyatif anlayışı ile çözülür. Bu konuda istendiği takdirde tüm belediyelere destek vermeye hazırız. Ancak biz farklı bir şey yaparak, sadece teoride kalmayacağız. Önereceğimiz projeleri, emsal teşkil etmesi için mikro ölçekte gerçekleştireceğiz.” diyerek açıklamalarını tamamladı.

HABER: YASEMİN KAYA

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.