www.vizyonkenthaber.com

1 2

SERDAR KAMAN’DAN AKP’YE FETÖ ÇIKIŞI

SERDAR KAMAN’DAN AKP’YE FETÖ ÇIKIŞI
22 Şubat 2019 - 7:29

Kaman’dan Karaosmanoğlu’na tepki!

İyi Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Kaman basın toplantısı düzenledi.Kaman seçim saha çalışmaları hakkında bilgiler vermenin yanı sıra AKP – Feto bağlantısını ve Büyükşehir Belediyesi’nin 6 milyar dolarlık borcunu da gündeme getirdi.

Büyükşehir Belediyemiz 6 milyar borçla en çok borca sahip olan belediye!

Serdar Kaman belediyenin bütçesine yıllarca yatırılan paraların hesabının verilmemesine tepki gösterdi. Kaman;  “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi  6 milyar dolar borç ile en yüksek  borca sahip olan belediye olarak belirlenmiştir. Nerede bu kadar para? Yapılacak olan seçim halkın huzuruna çıkma ve hesap verme için çok büyük bir fırsattır. Bu seçim öncesinde, var olan belediye başkanı “Bu borç bize 16 yıl önceden kaldı” diyor!  Ama biz bir matematik hesabı yaptık ve İSU’nun yıllık bütçesinin bir milyar civarı olduğunu tespit ettik. Yani bu bir milyar demek 200 milyon dolar demek oluyor. Yuvacık Barajı’nı yaptılar,borcu 525 milyon dolar dediler.Görülüyor ki İSU bunu üç yıl içerisinde rahatlıkla ödeyebilirdi. Peki bu para neden ödenmedi? Nereye,kime gitti bu paralar?  Ben Karaosmanoğlu’na soruyorum halkın huzurunda hesap vermeniz gerekir. Bu paralar nereye gitti,ne yaptınız bu paraları?” şeklinde konuştu.

“Adaylarının Fetoyla olan münasebetlerini unutmadık”

İYİ Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Kaman belediye dışında,iktidar partiye de eleştirilerde bulundu; “Adaylarıyla Feto münasebetlerini unutmadık.FETÖ’nün elini öpmeye gidenler Kocaeli’ye başkan olmak istiyor. Fetö’nün elini öpenler başkanlık peşinde.Kocaeli’yi FETÖELİ mi yapacaklar? dedi.

“FETÖ’nün elini öptüm elimi 6 ay yıkamam diyenler başkan olmak peşinde!”

İyi Parti Kocaeli İl Binası’nda yaptığı basın açıklamasında kent ve ülke gündemine yönelik açıklamalarda bulunan Kaman seçim çalışmaları hakkında da yorumlar yaparak son hızla süreci ilerlettiklerini belirtti.Kaman AKP’ye dair eleştirilerine ise şu şekilde devam etti;  “2012 baharında Kocaeli’nden Pensilvanya’ya bir grup işadamı gitti. Bu isimler Tahir Büyükakın, Zeki Aygün, İlyas Şeker ve İbrahim Karaosmanoğlu idi. Ziyaret esnasında ilginç bir durum yaşanıyor. Karaosmanoğlu rahatsızlandım diyerek ya da kendisine Ankara’dan bir talimat verildiği için son dakika gitmekten vazgeçiyor. Geri kalanlar gidip Fetullah Gülen’in elini öptüler. Dönüşte Zeki Aygün elini kaldırıp; “Ben bu elimi altı ay yıkamayacağım.” dedi bunlar mı bu ülkeyi yönetecek?” dedi.

“Kuzuyu kurda mı emanet edecekler”

Daha sonra Kaman, “Şimdi bu beyefendilerden biri Büyükşehir’e diğeri Derince’ye aday. Sorumuz şu; “Devlet bu iki aday için soruşturma yaptı mı? Feto ile olan bağlantılarına baktılar mı? Peki bakılmadan siz bu kişilere milyonlarca bütçesi olan bu kurumları nasıl teslim edeceksiniz. Kuzuyu kurda mı emanet edeceksiniz?” diye sordu.

“Devletten bu kişilerin güvenlik soruşturmalarını açıklamasını istiyoruz”

Sözlerinin devamında Kaman Tahir Büyükakın’ın Bilecik valisi iken gündeme getirdiği bir projeye de değinerek; “Tahir bey Bilecik valisi iken Bileciğin adını Ertuğrul olarak değiştirmek istemişti. Kocaeli’ye başkan seçilirse Kocaeli’nin adını FETÖELİ  olarak mı değiştirecek? Fetönün elini öpmüş şimdi de Başkan olmak istiyor. Devletten bu kişilerin güvenlik soruşturmalarını açıklamalarını istiyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

HABER: YASEMİN KAYA

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.