www.vizyonkenthaber.com

1 2

ŞENER SÖĞÜT PROJELERİNİ AÇIKLADI

ŞENER SÖĞÜT PROJELERİNİ AÇIKLADI
07 Mart 2019 - 9:03

Cumhur İttifakı Körfez Belediye Başkan Adayı Şener Söğüt, ulaşımdan çevreye, spordan sosyal belediyeciliğe kadar birçok projenin yer aldığı beyannamesini kamuoyu ile paylaştı. Söğüt, “Körfez halkı neyi istiyorsa, bu projeleri öncelik sırasına göre bir bir hayata geçireceğiz” dedi.

Söğüt, “Projelerde önceliği vatandaşlarımız belirleyecek”

Cumhur İttifakı ve AK Parti’de beyanname ve meclis üyesi aday tanıtım törenleri Körfez ile devam etti. Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ve salonun tamamen dolduğu törene; AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Osman Çakır, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Körfez Belediye Başkan Adayı Şener Söğüt, AK Parti İlçe Başkanı Ramazan Tuna, MHP İlçe Başkanı Zeki Gürsu, il yöneticileri, eski il ve ilçe yöneticileri ile çok sayıda teşkilat üyesi katıldı.

DÖRDÜNCÜ KEZ DALGALANDIRACAĞIZ

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren İlçe Başkanı Ramazan Tuna, “İki aydan bu yana sahadayız ve gece gündüz devam eden teşkilatlarımız ile çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmıyoruz. Kadınlarımızın, gençlerimizin ve tüm teşkilat üyelerimizin bu azimli çalışmaları ile Körfez’de bayrağı dördüncü kez dalgalandıracağız” ifadelerini kullandı. Ramazan Tuna’nın ardından Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran kürsüye geldi.

BARAN, “GECE GÜNDÜZ ÇALIŞACAĞIZ”

“31 Mart sonrasında Körfez Belediye Başkanlığı bayrağını Şener Söğüt kardeşime devredeceğim” diyen Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, “Şimdiden hayırlı olsun demek istiyorum. Tabi sadece Körfez’de değil, Büyükşehir’de de İbrahim Karaosmanoğlu başkanımızdan görevi Tahir Büyükakın Başkanımız devralacak. Beraber çok güzel hizmetlere imza atacaklarından hiç kuşkum yok. Bize düşen gece gündüz demeden çalışmak ve desteğimizi vermek olacaktır” dedi.

KÖRFEZ, 13’TE 13’ÜN GÖSTERGESİDİR

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın da konuşmasında, “Salon ağzına kadar dolmuş. Hanım kardeşlerimiz çocuklarıyla gelmiş, büyüklerimiz pür dikkat bizi dinliyor. Bizim böyle teşkilatlarımız olduğu sürece, böyle dava arkadaşlarımız olduğu sürece Allah’ın izniyle Kocaeli’de 13’te 13 olacak. Körfez bunu gösteriyor. Sizlerin coşkusu ve heyecanı bizlerin çalışma azmini arttırıyor.

BÜYÜKAKIN, “ÇITAMIZ YÜZDE 58”

Salon diyor ki; Körfez garanti. Yeter mi? Yeterli değil. Neden? Çünkü buradan çok güçlü bir şekilde Cumhurbaşkanımıza destek göndereceğiz. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 58 oy aldık. Bizim çıtamız bu. Yüzde 58’in üzerine çıkacağız inşallah. Bunun için 31 Mart’a kadar kapı kapı, sokak sokak çalışacağız. Allah’ın izniyle bu teşkilatlar olduğu sürece hanımlarımız, gençlerimiz olduğu sürece zafer bizim olacaktır” dedi.

ÜNLÜ, “SANDIĞA GÖMECEĞİZ”

“Taban öyle bir kaynaşmış ki; herkesin birbirine mütevazı olduğu, sevgi ve sevgi çerçevesinde yürüyen ittifak var” diyen MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “Seçime 25 gün kaldı ama Kocaeli’nin hiçbir ilçesinde sıkıntı yaşanmadan devam eden bir çalışma var. Cumhur İttifakı 15 Temmuz gecesi tankların karşısına geçen vatandaşların kurduğu, bin yıllık geleceğimizin harcının karıldığı bir ittifaktır. Cumhur İttifakı’nın ruhu, Zillet İttifakı’nın kirli pazarlıklarını, şahsi menfaatlerini sandığa gömecektir” dedi.

YAMAN, “31 MART’TA YOK OLACAKLAR”

Milletvekili Cemil Yaman da konuşmasında, “Bizler siyaseti kadınlarımız ve çocuklarımız daha özgür yaşasın, daha özgür bir Türkiye için yapıyoruz. Bizim derdimiz ve davamız Türkiye’dir, yaşadığımız şehirlerdir. Bu bir yerel seçimdir. Ama karşımızdaki ittifak her türlü kirli yolu deniyor. Onların derdi; AK Parti ve Cumhur İttifakı gitsin. Birbirlerine selam vermeyenler ittifakta bir aradalar. Hiç kusura bakmasınlar; 31 Mart’ta yok olacaklar.

“COŞKU BİZE ZAFERİ MÜJDELİYOR”

AK Parti İl Başkan Yardımcısı Osman Çakır’ın yaptığı kısa selamlama konuşması sonrasında salonun coşkulu alkışı ve gençlerin sloganları eşliğinde kürsüye gelen AK Parti Körfez Belediye Başkan Adayı Şener Söğüt “İki aydır sıkmadık el çalmadık kapı bırakmadık. Sahada gördüğümüz ilgi ve teveccüh bu salondan farksız. Sahada da aynı coşkuyu yaşıyoruz. Bu 31 Mart zaferinin hem körfez hem Kocaeli’ndeki müjdesini veriyor. İnşallah Cumhur İttifakı’yla çok daha güçlü bir zafer elde edeceğiz.

DAHA DA PERÇİNLEYECEĞİZ

Körfez ve Kocaeli kronikleşmiş bütün sorunlarını çözdü ve çözmeye devam ediyor. İnşallah önümüzdeki dönem gönül köprülerimizi çok daha güçlü bir şekilde perçinleyerek, sizlerin bize göstereceği istikamet doğrultusunda hizmet bayrağımızı çok daha yukarılara taşıyacağız. Şeffaf ve birlikte yönetilen belediye anlayışıyla hizmetlerimizi sürdüreceğiz. Sandıktan istikrar sürsün Türkiye büyüsün anlayışı çıkacaktır” diye konuştu.

AKILLI VE YENİ NESİL BELEDİYECİLİK

“Körfez halkı neyi istiyorsa, bu projeleri öncelik sırasına göre bir bir hayata geçireceğiz” diyen Şener Söğüt, “Akıllı ve yeni nesil belediyecilik anlayışı içerisinde olacağız. Bilgi ve teknolojiyi çok yoğun kullanacağız. Her zaman erişebilir bir belediye olacağız. Alo Başkan çalışmamız ile ulaşılabilir, iletişim kurulabilir bir anlayışla Körfez’i yöneteceğiz” dedi. Söğüt daha sonra beyannamede yer alan projeleri tek tek açıkladı. Finalde ise Cumhur İttifakı’nın meclis üyesi adayları tek tek kürsüye davet edildi ve salondakilere tanıtıldı.

BEYANNAMEDE YER ALAN PROJELER

ULAŞIM

KÖRFEZ HAFİF RAYLI SİSTEM (METRO ) 

İLİMTEPE YOLU PROJESİ

BİSİKLET YOLU

YAYA ÜST GEÇİTLERİ

GÜRÜLTÜSÜZ YOLLAR

D-100 LİMANLAR BAĞLANTI KAVŞAĞI

KÖRFEZ OTOYOLU GİŞELERİ GEÇİŞİ

ŞEHİRLERARASI YOLCU AKTARMA TERMİNALİ

TIR PARKLARI

D-100 KARAYOLU KORİDOR PROJESİ

YARIMCA İLİMTEPE YOLU

ŞEHİR İÇİ ARAÇ OTOPARKLARI

YAVUZ SULTAN SELİM-ESENTEPE-KUZEY MAHALLELERİ D-100 BAĞLANTI YOLU

KİRAZLIYALI, ŞİRİNYALI- HEREKE SAHİLİ İMAR YOLU

YUKARI HEREKE İMES BAĞLANTI YOLU

YARIMCA SAHİL DEMİRYOLU HATTI ARAÇ GEÇİŞ KÖPRÜSÜ

ÇEVRE

İLİMTEPE MİLLET BAHCESİ

FENER GÖLÜ MİLLET BAHCESİ

YARIMCA SAHİLİ MİLLET BAHÇESİ

HEREKE MİLLET BAHÇESİ

AĞADERE GÖLETİ MESİRE ALANI

YEŞİL YÜRÜYÜŞ YOLLARI

MAHALLİ ÇOCUK OYUN PARKLARI

SEVİNDİKLİ GÖLETİ AKTİVİTE PARKI

SİPAHİLER GÖLETİ MESİRE ALANI

HOBİ BAHÇELERİ

TÜTÜNÇİFTLİK – YARIMCA SAHİL BALIKÇI BARINAĞI

SIFIR ATIK VE GERİ DÖNÜŞÜM TEKNOLOJİSİ

HACİMLİ VE BİTKİSEL ATIKLAR GERİ DÖNÜŞÜMÜ

EĞİTİM

ÇOCUK KÖYÜ

KOÜ HEREKE KAMPÜSÜ

MESLEK EDİNDİRME VE EL SANATLARI KURSLARI

BİLGİ EVLERİ

KÖRFEZ KILAVUZ GENÇLİK MERKEZİ

TAŞKÖPRÜ GENÇLİK KAMPI

YENİYALI GENÇLİK VE BİLİM MERKEZİ

KÖRFEZ MERKEZ KÜTÜPHANESİ

YENİ OKULLARIN KAZANDIRILMASI

KENTSEL GELİŞİM

KÖRFEZ KENT MEYDANI

PRESTİJ CADDE PROJELERİ

CEPHE İYİLEŞTİRME PROJELERİ

KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ İLAVE BLOKLAR

KAPALI PAZAR PROJELERİ

İMAR PLANLARI VE UYGULAMALARI

YUKARI HEREKE MEYDAN DÜZENLEME

ALT YAPI PROJELERİNİN TAMAMLANMASI

KÖY MEYDANI DÜZENLEME PROJELERİ

KÜLTÜR VE TURİZM

YARIMCA SAHİL SOSYAL TESİSİ

KÖRFEZ SEYİR TERASI

KUTLUCA TELGRAFHANESİ VE TAŞ KÖPRÜ MÜZESİ

KÖRFEZ KÜLTÜR EVİ VE KENT MÜZESİ

HEREKE KALESİ SOSYAL TESİSİ

ANFİ TİYATRO RESTORASYONU

KÜLTÜR SANAT SOKAĞI

SAĞLIK

KÖRFEZ DEVLET HASTANESİ

KÖRFEZ SAĞLIKLI YAŞAM MERKEZİ

SOSYAL PROJELER

MİLLET KIRAATHANELERİ (TÜTÜNÇİFTLİK-YARIMCA-HEREKE )

KARİYER MERKEZİ

SİVİL TOPLUM MERKEZİ HİZMET BİNASI

AİLE DANIŞMA VE REHBERLİK MERKEZİ

KADIN VE ÇOCUK YAŞAM MERKEZİ

KADIN MİSAFİRHANESİ

% 100 HAYAT PROJESİ

YAŞLI SOSYAL YAŞAM MERKEZİ

AFET VE YANGIN DESTEK PROGRAMI

KÖRFEZ KART

KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ

KÜLTÜR GEZİLERİ

HAYVAN BAKIM VE REHABİLATASYON MERKEZİ

SPOR

SPOR AKADEMİLERİ

KÖRFEZ SPOR SALONU

MAHALLİ AÇIK VE KAPALI SPOR TESİSLERİ

YARIMCA YELKEN KULÜBÜ

OKUL SPOR SALONLARI

SPOR KULÜPLERİNE DESTEK PROGRAMI

KUTLUCA DOĞAL YÜRÜYÜŞ PARKURU

YAKLAŞIMLAR

HALKLA BİRLİKTE YÖNETİM

ALO BAŞKAN

AKILLI VE YENİ NESİL BELEDİYECİLİK

7/24 ERİŞİM

ENGELSİZ ŞEHİR

EKONOMİ İŞ VE İSTİHDAM

ÇOCUK VE GENÇLİK MECLİSLERİ

MAHALLE VE STK’LAR BELEDİYE BULUŞMASI

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.