www.vizyonkenthaber.com

1 2

Semahat Aracı Onkoloji ve Palyatif Bakım Merkezi açıldı

Semahat Aracı Onkoloji ve Palyatif Bakım Merkezi açıldı
19 Mart 2019 - 20:09

Semahat Aracı Onkoloji ve Palyatif Bakım Merkezi, resmi açılışı bugün yapıldı. Program yoğunluğundan dolayı açılışa katılamayan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın akşam saatlerinde hastaneyi ziyaret edeceği belirtildi.

Koruma Klor Alkali AŞ tarafından yaptırılan Kocaeli Üniversitesi Semahat Aracı Onkoloji ve Palyatif Bakım Merkezi, bugün açılışını gerçekleştirdi. Koruma Klor Alkali A.Ş. sahipleri Vefa İbrahim, Şükrü Kemal, Zümran ve Ayşe Aracı kardeşler tarafından anneleri Semahat Aracı’nın adını yaşatmak amacıyla Umuttepe Yerleşkesine yaptırılan hastane binasının açılışını Aracı aile üyeleri yaptı.

YOĞUN KATILIM

Temeli 6 Haziran 2014 tarihinde atılan,25 milyon TL harcama yapılan hastanenin açılışına Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, KOÜ Rektörü Saadettin Hülagü, KOÜ Rektör Yardımcısı Encümen Çiftçi, KOÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, KOÜ Tıp Fakültesi Başhekimi Prof. Dr. Zafer Cantürk, Vali Hüseyin Aksoy, KOÜ eski Rektörü Sezer Komsuoğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Osman, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümlü, İl Emniyet Müdürü Necati Demirci, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Gölcük Kaymakamı Mustafa Atıntaş, İl Sağlık Müdürü Şenol Ergüler, Aracı ailesi ve hastane hekimleri katılım sağladı.

“110 YATAKLI HASTANE”

110 yataklı hastanenin açılışı saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Programda ilk olarak Koruma Klor Alkali AŞ sahibi Vefa İbrahim Aracı söz aldı. Günün öneminden bahseden Aracı, “Benim için bugün annemi anmak çok önemli. Çünkü bugün benim doğum günüm, annemle ilk tanıştığım gün. Sayın cumhurbaşkanımın bugünü seçmesi tesadüf oldu. Bu yüzden çok mutluyum. Biz binamızı 1 buçuk yıl önce bitirdik. Sayın Rektör’ümüz Cumhurbaşkanı’mız ile görüştü ve kendisi bize kadro verdi. Onkoloji hastanesi olmasını sağladı. İnşallah bu hastaneden değerli milletimiz faydalanır sağlık bulur. Bize bu fırsatları veren herkese teşekkür ediyorum. Kısmet olursa bir eser daha babamızın adına kazandırmak istiyorum. Tekrar ayağınıza ve yüreğinize sağlık” ifadelerini kullandı.

“DÜNYANIN EN MODERN KEMOTERAPİSİ YAPILACAK”

Aracı’nın ardından KOÜ Rektörü Saadettin Hülagü kürsüye davet edildi. Hülagü, “Biraz önce Vefa Bey’in dediği gibi hizmette devamlılık esastır. Ülkemizde ve ilimizde onkoloji hastaları göz önüne alınarak birçok değerlendirmeler yaptık. En son cumhurbaşkanımıza gittik onun destekleri ile böyle bir faaliyete girdik. Dünyanın en modern kemoterapisi yapılacak. Hastaların sosyal hayata katılmasında faydalı olacak işlerlikler burada bulunacak. Zümran Hanım her türlü taleplerimizi isteklerimizi karşıladı. Sayın cumhurbaşkanımızın da teşrifleri olursa çok daha mutlu olacağız. Üniversitemiz orta ölçekli bir Anadolu gibi. Bu yüzden emeği geçen herkese kalpten teşekkür ediyorum. Özellikle üniversite ortamında böyle bir yer açtığı için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“GÜZEL ESERLER BAKİ KALIR”

Hülagü’nün ardından sözü alan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise, “Hayırlı bir iş için bir araya geldik. Bu noktada Aracı ailesine gönülden şükranlarımı sunuyorum. Hep beraber güzel bir eseri meydana getirdik. İnanıyorum ki hem annelerinin hem babalarının amel defterinin kapanmayacağı sadak-ı cariye yaptılar. Kendilerini tebrik ediyorum. Bundan sonra da böyle işler bekliyoruz. Hayat gelip geçiyor ama güzel eserler baki kalıyor. Ben tekrar aracı ailesine ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

“ŞEHİR HASTANEMİZ DE BİTMEK ÜZERE”

Son olarak kürsüye çıkan Vali Hüseyin Aksoy ise konuşmalarını; “Kocaeli hızla büyüyen bir kent. Koceli’nin hastanesi de önemli birikime sahip. Buradan hizmet almak isteyen vatandaşlarımıza istedikleri hizmeti verecek şartlar sağlanmış. Şehir hastanemizde önümüzdeki haftalarda bitecek. Bir çok noktada yeni yatırımlar ve hizmetler yapılıyor. Bu tür hayır işleri önemlidir. Bu anlamda hayır yaparak o ismin yaşatılması ve hizmet edilmesi oldukça önemli. Bunun için Aracı ilesine teşekkür ediyorum. Emeği geçen Kocaeli Üniversitesi Rektörü’ne, Belediye Başkanıma ve Aracı Ailesi’ne teşekkür ediyorum.” şeklinde tamamladı.

Programın sonunda Vefa İbrahim Aracı’ya plaket takdim edildi.Plaket takdiminin ardından ise toplu fotoğraf çekildi.

HABER:YASEMİN KAYA

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.