www.vizyonkenthaber.com

1 2

SEKA ÇOCUK DOSTLARI DERNEĞİ’NDEN ÖĞRENCİLERE DESTEK

SEKA ÇOCUK DOSTLARI DERNEĞİ’NDEN ÖĞRENCİLERE DESTEK
25 Şubat 2019 - 20:47

49 sanat eseri 28 Şubat’a kadar sergilenecek

SEKA Çocuk Dostları Derneği Yararına Düzenlenen Sergi Cumhuriyet Parkı İzmit İstihdam Merkezi’nde bugün açıldı.İbrahim Sait Başoğlu’na ait olan eserler 28 Şubat tarihine kadar tüm sanatseverlere açık olacak.

Seka Çocuk Dostları Derneği yararına düzenlenen sergideki tüm çizimler sanatsever İbrahim Sait Başoğlu’na ait.Suluboya ile resmedilen natürmort ve portre tarzı eserlerin bulunduğu sergi 49 sanat eserinden oluşuyor.

ELDE EDİLEN GELİR BURSLU OKUYAN ÇOCUKLARA BAĞIŞLANACAK

Açılış konuşmasını yapan Seka Çocuk Dostları Dernek Başkanı Avukat Naime Ömür Nalçacı serginin hikayesine de değindi.Nalçacı; ” Tüm sanatseverlere katılımlarından dolayı teşekkür ederiz.Ben bu serginin hikayesini kısaca anlatmak istiyorum.İbrahim Bey benim arkadaşım,evine misafir olduğum bir gün tesadüfen çalışmalarını gördüm ve hayran kaldım.Sergi yapmasını önerdiğimde ressam olmadığını ve sergiyi düşünmediğini söyledi.Ancak ben sergiden elde edilen gelirin bursla okuttuğumuz çocuklara bağışlanacağını söylediğimde hiç düşünmeden kabul etti ve sergimizİ bu şekilde oluşturduk.Bu duyarlı davranışından dolayı derneğimiz adına kendisine ne kadar teşekkür etsek az. ”  dedi.

BENİMKİ AMATÖRCE BAŞLAYAN BİR SEVDA

Nalçacı,eser sahibi İbrahim Sait Başoğlu’nu konuşmasını yapması için kürsüye davet etti.Başoğlu; “Ben resim çizmeyi çok seviyorum.Bu amatörce sevdamdan başladı her şey.Naime Hanım’ın belirttiği gibi başta düşünmemiştim çalışmalarımı sergilemeyi.Ama Söz konusu bu duyarlı proje olunca,çocuklara benim bir faydam olacaksa ne mutlu bana dedim.Maksat çorbada benim de tuzum olsun.Bu anlamlı etkinliğe destek olmak isteyen herkesi,tüm sanatseverleri sergimize bekliyoruz” dedi.

BAŞOĞLU’NA PLAKET TAKDİMİ

Orkestra’nın da klasik müziklerle eşlik ettiği sergiye vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.Katkılarından dolayı eserlerin  sahibi İbrahim Sait Başoğlu’na Seka Çocuk Dostları Derneği tarafından bir de plaket takdim edildi.

HABER: YASEMİN KAYA

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.