www.vizyonkenthaber.com

1 2

ŞEHİT YAKINLARI ve GAZİLERLE İFTAR YEMEĞİ

ŞEHİT YAKINLARI ve GAZİLERLE İFTAR YEMEĞİ
22 Mayıs 2018 - 8:55

Vali Hüseyin Aksoy’un ev sahipliğinde, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünü tarafından Şehit yakınları ile Gazi ve Gazi ailelerine düzenlenen iftar yemeği, Başbakan Yardımcımız Sayın Fikri Işık’ın katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Antikkapı Restaurant’ta gerçekleşen iftar programına Başbakan Yardımcısı  Fikri Işık ve Vali Hüseyin Aksoy’un yanı sıra Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, K.K. EDOK Muharebe Hizmet Destek Eğitim ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kazım Dalkıran, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ali Kurt, Adalet Komisyonu Başkanı Muhiddin Paça, Baro Başkanı Av. Sertif Gökçe, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan, İlçe Belediye Başkanları, İl Müftüsü Yusuf Doğan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü, Siyasi Parti İl Başkanları, Muharip Gaziler Derneği Kocaeli Şube Başkanı Nurettin Recep Sağlık, şehit yakınları, gaziler ile gazi yakınları katıldılar.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun konuşmalarının ardından Vali Hüseyin Aksoy’un yaptığı konuşmalarında; “ Değerli katılımcılar, Ramazan münasebetiyle düzenlemiş olduğumuz bu iftar programımıza katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Şehit aileleri ve Gazilerimiz bizim için önemli ve değerlidir. Onlarla bu Ramazan münasebetiyle bir araya gelme adına bu organizasyonu gerçekleştirdik. Ben katılan bütün konuklarımıza tekrardan hoş geldiniz diyorum. Vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden aziz şehitlerimize çok şeref borçluyuz. Bugün bu bayrak altında özgürce dolaşabiliyorsak bunu şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Onların sorunları bizim sorunumuzdur ve onları çözmek için de her zaman bütün kurumlarımızla iş birliği içerisinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu vesileyle tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, yakınlarına ve gazilerimize sağlıklı uzun ömür diliyorum.” diyen Vali, tutulan oruçların kabul olmasını diledi.

Başbakan Yardımcısı  Fikri Işık’ın konuşmalarında ise; “Çok değerli şehit ailelerimiz değerli gazilerimiz ve gazi yakınlarımız öncelikle; başı rahmet ,ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş olan Ramazan ayınızı tebrik ediyorum. Rabbim sağlıkla, sıhhatle, afiyetle barış ve huzur içerisinde önce Kadir gecesini idrak etmeye ardından da Ramazan Bayramına erişmeyi nasip eylesin. Sizleri en içten sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Valiliğimize her yıl düzenli olarak yaptığı bu iftar davetinden dolayı da özellikle teşekkür ediyorum. Şehitlerimiz bizim için kutup yıldızıdır. Kutup yıldızları okyanusta, denizde sefer halindeyken özellikle yönünü kaybetmemesi için en önemli işaretlerdir. Bizlerde şehitlerimizin sayesinde istikametimizi hiçbir zaman kaybetmiyoruz ve inşallah bundan sonra da kaybetmeyeceğiz. Gazilerimiz bizim gözbebeğimiz, baş tacımızdır. Onların kanı sayesinde, şehitlerimizin canı sayesinde bu topraklarda hür ve bağımsız olarak özgür olarak yaşıyoruz . Bundan dolayı da her bir Şehit ailemize ve gazilerimize şükran borçluyuz. Sizlere katılımlarınızdan dolayı özellikle çok çok teşekkür ediyoruz. Şehit Ailesi olmanın tarifsiz acısını ama bu ülkenin bağımsızlığı için canını vermiş bir kahraman ailesi olmanın da tarifsiz gururunu aynı yürekle aynı anda yüreklerinizde yaşıyorsunuz, bunun farkındayız. Bunun için sizin için ne yapsak azdır. Bir kardeşiniz olarak şahsen ben ve devletimizin her bir memuru sizin emrinizdedir her ne sıkıntınız olursa biz her zaman yanınızdayız. Bundan sonra da yanınızda olmaya devam edeceğiz. Tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, tedavisi gören gazilerimize de acil şifalar diliyorum.” diyen  Başbakan Yardımcısı konuşmalarının ardından Fuar Camii İmamı Hayati Örük’ün Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile İftar yemeğine geçildi.

İftar yemeğinin yenilmesinin ardından Başbakan Yardımcımız Sayın Fikri Işık ve Valin Aksoy, şehit yakınları ve gaziler ile tek tek ilgilenerek, onlarla sohbet ettiler.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.