www.vizyonkenthaber.com

1 2

“SEÇMEN KENDİ PARTİSİNİN ADAYINA OY VEREMİYOR”

“SEÇMEN KENDİ PARTİSİNİN ADAYINA OY VEREMİYOR”
30 Ocak 2019 - 10:34

Saadet Partisi İzmit Belediye Başkan adayı geçtiğimiz Pazar günü açıklandı. İzmit Belediye Başkan adaylığı kesinleşen Ahmet Özen, Saadet Partisi İzmit İlçe Teşkilatına gelerek açıklamalarda bulundu.

“SEÇMEN KENDİ PARTİSİNİN ADAYINA OY VEREMİYOR”

Yaklaşan yerel seçimler öncesi siyasi partilerin adayları netleşmeye devam ediyor. Geçtiğimiz Pazar günü Ankara’da yapılan görkemli toplantıda Saadet Partisinin İzmit Belediye Başkan adayı da netleşti. Eğitim sahasındaki başarılarıyla tanınan Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı Ahmet Özen, Saadet Partisinin İzmit Belediye Başkan adayı olarak ilan edildi.

Adaylığının açıklanmasından sonra Saadet Partisinin İzmit ilçe binasına gelen Özen, partililerin yoğun ilgisi ile karşılandı. Burada adaylığını değerlendiren Özen; “ İzmit’te halk iki aday arasında sıkıştırılmış idi. İki adaydan başka oy verilecek bir alternatifin olmaması İzmit halkı için büyük bir sorun teşkil ediyordu. Ancak bizim adaylığımız açıklandıktan sonra seçenekler çoğaldı ve İzmit rahatladı. Adaylığım açıklandıktan sonra çok sayıda telefon ve tebrik mesajı aldım. Partili-partisiz her kesimden insan aday olmamdan ötürü duydukları memnuniyeti ifade etti. İzmit iki adaylı seçimden rahatsızlık duyuyordu. Ancak adaylığımın açıklanmasıyla bu durum ortadan kalkmış oldu.” dedi.

“SEÇMEN KENDİ PARTİSİNİN ADAYINA OY VEREMİYOR”

İttifak yaparak seçime giren partilerin seçmeni memnun etmediğinin de altını çizen Özen; “Yapılan araştırmalarda seçmenin birçoğu ittifaka sıcak bakmıyor. Çünkü insanlar kendi partisinin aday çıkarmasını istiyor. Yerelde kurulan ittifaklar neticesinde kendi partilerine oy veremeyen İzmit halkı iki adaya mecbur bırakılmaktan rahatsızdı. Saadet Partimizin yetkili birimleri bu rahatsızlığı değerlendirdi ve ittifakların dışında kalarak İzmit’te dengeleri değiştirecek, kartları yeniden oynatacak bir adım attı. Güçlü bir strateji geliştirerek bana teveccüh ettiler ve Saadet Partisinin İzmit Belediye Başkan adayı olarak ismimi açıkladılar; kendilerine teşekkür ediyorum. Bu seçimde iki tercihten birine mecbur bırakılan ve bu durumdan rahatsızlık duyan İzmit halkının Ahmet Özen’e yöneleceğine inanıyorum.” İfadelerini kullandı.

“HEYECANIMIZI BÜTÜN KOCAELİ HİSSEDECEK”

“İsmimizin açıklanmasıyla birlikte teşkilatımızda büyük bir heyecan oluştu ve bu heyecan büyük bir inanca dönüştü. Karşımda inançlı heyecanlı bir teşkilat görüyorum. Bu heyecan bütün İzmit’ten hatta bütün Kocaeli’nde hissedilecek. İnşallah çok renkli, çok donanımlı bir seçim yaşayacağız. Bu süreçte seçmen, teşkilatımızdaki emsalsiz gayretin, azim ve inancın şahidi olacaktır. Bazı çevreler ister istemez bizi de hesaba katmak zorunda kalacak ve dikkatlerini bize yoğunlaştıracaktır. Ben, teşkilatımızdaki inanç, gayret ve heyecanın büyük başarıları beraberinde getireceğini görüyorum. Bu beni daha da heyecanlandırıyor. Çok yakında büyük sürprizlerimiz olacak. Geniş bir meclis üyesi adayları listemiz olacak. Her kesimden insanın kendini bulacağı bir liste üzerinde çalışıyoruz. İnşallah yakın bir zamanda da kamuoyu ile paylaşacağız.”

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.