www.vizyonkenthaber.com

1 2

Seçime kan bulaştı..İlçe başkanı öldürüldü

Seçime kan bulaştı..İlçe başkanı öldürüldü
24 Haziran 2018 - 16:52

Erzurum’un Karaçoban ilçesi Kopal Mahallesi’nde öğleden sonra, aralarında kan davası bulunan Durmaz ve Yazan ailelerinin fertleri, oy kullanmak üzere geldikleri okulun bahçesinde karşılaştı.Çıkan silahlı çatışmada, aralarında İYİ Parti Karaçoban İlçe Başkanı Mehmet Sıddık Durmaz olmak üzere 2 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi yaralandı.

TÜRKİYE cumhurbaşkanı ve milletvekillerini seçmek için sandık başına giderken Erzurum’un Karaçoban ilçesinde sandığa kan bulaştı. İYİ Parti Erzurum Karaçoban İlçe Başkanı Mehmet Sıddık Durmaz, Kopal Mahallesi’nde yer alan İMKB Ortaokulu’nda oy kullanma sırasında çıkan silahlı çatışmada hayatını kaybetti.

4 YIL ÖNCE BABASINI VURUP RAHMETLİ ETMİŞ”

Olayla ilgili açıklama yapan İYİ Parti İl Başkanı İbrahim Dumlu, “İlçe başkanımız ile karşı taraf husumetli. Oy kullanma sırasında okul önünde karşı karşıya geliyorlar. Çatışma başlıyor. Karşı taraftan da ölen var bizim ilçe başkanımız da rahmetli oluyor. Şu an ölü sayısı 2. İlçe başkanının cenazesi otopsi için Erzurum’a getirildi. İki aile de büyük aileler, aşiret. İlçede geniş güvenlik önlemi var. 4 yıl önce karşı taraf ilçe başkanının babasını vurup, rahmetli etmiş. Ondan dolayı husumet var. Bu husumetten dolayı devlet bunları başka bir tarafa yerleştiriyor. Oy için bunlar tekrar bir araya gelmiş. Çatışma çıkıyor. Başkanımız 50 yaşlarında evli, çocukları var” diye konuştu.

BAŞBAKAN YILDIRIM: ”BU OLAY SEÇİMLE İLGİLİ DEĞİL”

Başbakan Binali Yıldırım, Erzurum’daki olaylarla ilgili açıklama yaparak “Erzurum’da bir hadise yaşandı. 2 vatandaşımız hayatını kaybetti ama bu seçimlerle ilgili değil. 2 grup arasında uzun süreden beri devam eden kan davası sonucunda olduğu anlaşılıyor. Bunun dışında bir hadise yok” dedi.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.