www.vizyonkenthaber.com

1 2

OTOBÜSLERDEN “MESAJIM VAR” PROJESİ

OTOBÜSLERDEN “MESAJIM VAR” PROJESİ
13 Şubat 2019 - 19:45

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü’nden duyarlı hareket..

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü’nce uygulamaya konulan “Mesajımız Var” projesi kapsamında kamu spotu şeklinde tasarımları yapılarak hazırlanan Araç Giydirme,Afiş ve Broşürlerin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşımpark’a ait toplu taşıma araçlarının bir kısmına uygulaması bitirildi.Kamu spotu vesilesiyle vatandaşların bilinçlendirilmesi amaçlandı.

Projenin öncüleri uygulama için Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ve Asayiş Şube Müdürlüğü  ile 4-5 ay evvel bir araya gelerek projenin öncesi sonrası hakkında görüşüp karar verdiklerini anlattı. Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hatlarıyla işbirliği sağlanarak yapılan uygulamada amacın vatandaşların mağdur olmadan bilinçlendirilmesi olduğu vurgulandı.

TOPLAM 6 OTOBÜSTE UYGULAMAYA BAŞLANDI

Kamu spotu içerikli mesajların bulunduğu afişler Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüsler aracılığıyla  halka iletilecek.

Proje Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşımpark’a ait toplu taşıma araçlarının bir kısmına uygulandı.  Bu kapsamda 1 adet Gebze ilçesine, 1 adet Kandıra ilçesine, 1 adet Umuttepe- Karamürsel İlçesine ve 3 tanesi Kartepe-İzmit-Umuttepe hattına olmak üzere toplam 6 otobüse uygulandı. Araçlar ilk olarak Plaj Yolu Ulaşım Park garajından sefere çıktı.

25 BİN ADET BROŞÜR VE 500 ADET AFİŞ BASILDI

Programa İl Emniyet Müdür Yardımcısı Kaan Yıkılmaz,  Asayiş Şube Müdürü ve Toplum Destekli Polislik Şube Müdür Vekili Ömer Kodal,  İzmit İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Karakaş, Ulaşım Park Genel Müdür Vekili Dr. Zafer Aydın, Otobüs İşletme Müdürü Şaban Bayram , Şehirlerarası Otobüs Terminali Müdürü Murat Umut ve Kocaeli Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü Öğretim Üyesi Yıldız Öncü ve polis memurları katıldı.  Broşürleri Kocaeli Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü Öğretim Üyesi Yıldız Öncü tasarladı. 50×70 ve 35×50 ebadında ki bin 500 adet afiş duraklara asıldı. Basılan 25 bin adet broşürler de otobüs içerisinde yer alan broşürlüklere konularak halkın yoğun olduğu yerlerde dağıtımı yapılacak. Araç içerisinde bulunan panellerde kayan yazı şeklinde kamu spotu olarak duyurulacak.

DİĞER HATLARDA DA UYGULAMAYA BAŞLANACAK

Otobüslerin ilk seferinde açıklama yapan İl Emniyet Müdür Yardımcısı Kaan Yıkılmaz şu ifadelere yer verdi:” Büyükşehir belediyemiz ve Üniversitemizle birlikte vatandaşlarımızın mağdur olmadan bilinçlendirilmesi amacıyla bundan 4-5 ay önce başlattığımız çalışmalar bugün nihayete erdi. Yapılmayanı yapmaya çalıştık. Daha önce broşürler ve afişlerle toplumu bilinçlendirmeye çalışıyorduk. Bu sefer belediyemizi ve üniversitemizi işin içine aldık. Otobüslerimizi mesaj vermek için kullanmaya amaçladı. Sağ olsun üniversitemizi dizaynını yaptı. Şuan için 6 otobüs, ileriki günlerde daha da artacak.” dedi.

EN UZAK MESAFEDEN EN YAKIN MESAFEYE BİLİNÇLENDİRME

Bu 6 otobüsün seçilmesi de en uzak mesafeli otobüsler, bu şekilde bütün ilçelerimize ulaştıracağız. Konularımız telefon dolandırıcılığı, silah atma, emniyet kemeri , yasadışı bahis, vatandaşlarımızın bu şekilde mağdur olmadan bilinçlendirmek istiyoruz. 6 tane aracımızı kapladık, biz bu projede yer almaktan büyük bir mutluluk duyduk. Bundan sonraki süreçlerde de emniyetimize ve üniversitemize gerekli destekleri vereceğiz. Bu araçların seçilmesi hatların uzaklığı göze alınarak seçildi.” dedi.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.