www.vizyonkenthaber.com

1 2

Otizm farkındalığı için yürüyüş…

Otizm farkındalığı için yürüyüş…
02 Nisan 2019 - 12:22

Kocaeli Otizmli Çocuklar Derneği,  2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü sebebiyle bugün Kültür Tepesi’nden Uğur Mumcu Parkı’na doğru bir yürüyüş gerçekleştirdi.

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü sebebiyle Kocaeli Otizmli Çocuklar Derneği  (KOÇDER) otizme farkındalık yürüyüşü gerçekleştirdi. KOÇDER Başkanı İlkim Kılıçarslan öncülüğünde gerçekleşen yürüyüş Kültür Tepesi Atatürk Anıtı’ndan başlayıp Kent Meydanı Alanı’nda son buldu. Yürüyüşe Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yünlü, Biz İzmit’iz Grubu Başkanı Hüseyin Erol, ÇYDD Başkanı Meral Dönmez ve gönüllü vatandaşlar katılım gösterdi.

FARKINDALIK İÇİN MAVİ GİYİNDİLER

Yürüyüş öncesinde Kültür Tepesi’nde bulunan Atatürk Anıtında saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu. Ardından Büyükşehir Belediyesi bando ekibiyle birlikte yürüyüş gerçekleştirildi. Otizme dikkat çekmek adına katılımcılar mavi renk kıyafetler giydi. Özel çocuklar, ellerinde Türk bayraklarıyla farkındalık yarattı. Kent Meydanı’na gelindiğinde KOÇDER Başkanı İlkin Kılıçaslan konuşma gerçekleştirdi.

“OTİZM GİTTİKÇE ARTIYOR”

KOÇ-DER Başkanı Kılıçarslan açıklamalarında; “Otizmin son yıllarda en çok artış gösteren engel grubu olduğunu göz önünde bulundurursak artık toplumun da bilinçlenip bu gerçeği kabul etmesi gerektiğini düşünüyoruz. Toplumda otizm farkındalığı oluşursa ve toplum çocuklarımızı dışlamayıp severse, onlara fırsat verirse sevgi ile çıktığımız bu yolda sevgi ile devam edersek bizim çocuklarımız da topluma yararlı vatandaş olur.”ifadelerini kullandı.

HABER: YASEMİN KAYA

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.