www.vizyonkenthaber.com

1 2

Op.Dr.Levent Demirci’den gazetemize Baş ve Boyun Cerrahi alanında bilinmeyenler…

Op.Dr.Levent Demirci’den gazetemize Baş ve Boyun Cerrahi alanında bilinmeyenler…
22 Mart 2019 - 21:36

Başarılarıyla adından sıkça söz ettiren Kulak Burun Boğaz – Baş Boyun Cerrahı Op. Dr. Levent Demirci,Yenişehir Mahallesi,Demokrasi Bulvarı No 27/4  İzmit adresinde bulunan yeni kliniğinde bugün gerçekleştirdiğimiz ziyarette gazetemize; “Baş ve Boyun Cerrahisi” alanında bilinmeyenlere ve doğru bilinen yanlışlara ışık tuttu.

“MESLEĞİMİ ÇOK SEVEREK YAPIYORUM”

Öncelikle tanımayanlar için bize biraz kendinizden bahseder misiniz ?

1974 yılında Denizli’de doğdum. 1997 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldum. 2004 yılında Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nden Kulak Burun Boğaz Baş ve Boyun Cerrahisi Uzmanı olarak ihtisasımı tamamladım. Evliyim ve üç çocuk sahibiyim. KBB, Baş – Boyun, Saç Cerrahisi uzmanlık alanlarım. 2005-2018 yılları arasında Kocaeli’de Devlet Hastane’lerinde kocaelihalkıa hizmet verdim. 2018 yılnda İzmit’te kendi kliniğimi açtım. Mesleğimi çok severek icra ediyorum.Yeni kliniğimde donanımı yüksek ve günümüz teknolojisine uygun modern tıbbi cihazlarla herkese hizmet vermekteyim.”


“BOYUN CERRAHİDE DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR”

“Boyun cerrahi dediğimiz zaman herkesin aklına direk boyunda kemik düzleşmesi ve boyun fıtığı geliyor. Bu bilinenler doğru mu yoksa boyun cerrahi hangi rahatsızlıkları kapsıyor? “

Bu en çok karşılaştığım ve aydınlatmayı en çok istediğim sorulardan biri. Boyun cerrahisi’nde bizim uzmanlık alanımız boyunda yer alan vücuttaki kanserlerin oluşturduğu bezelerin cerrahi olarak çıkarılması ve baş boyun bölgesinde bulunan kanserlerin cerrahi olarak tedavi edilmesidir. Boyundaki lenf bezeleri ve kanserlerin oluşturduğu kitlelerin temizlenmesini kapsıyor. Boyun cerrahisinde kapsama alanı bunlardan oluşuyor.

“OLUŞAN KİTLELER KONTROL ALTINDA TUTULABİLİR”

Boyunda kemik düzleşmesi, fıtık oluşumu, kireçlenme, ağrı ve miyalji gibi hastalıklar Baş – Boyun Cerrahi’sini değil fizik tedavi ve beyin omurilik cerrahisinin alanını kapsar. Çünkü boyundaki düzleşme, fıtık oluşumu omurilik kanalıyla ilgilidir. Biz boyundaki iyi huylu ve kötü huylu kitlelerin çıkarılması ve tedavisiyle ilgileniyoruz. İyi huylu kitleler çıkarılmadığı takdirde, hasta takibi yapılarak,ultrason ve MR çekilerek kişi iyi huylu kitleyle yaşayabilir.

“VÜCUTTA OLUŞAN BEZELER BİR HASTALIĞIN BELİRTİSİ”

“Ayrıca oluşan iyi huylu ve kötü huylu bezeler vücuttaki bir hastalığın belirtisi olarak çıkar. Bademcik iltihabı bile beze yapabilir. Bademcikler vücudun savunma mekanizmasında yer alır. Orada oluşan iltihap da kitle oluşturabilir. Oluşan her kitleyi almak da uygun değildir. İyi ya da kötü huylu olup olmadığını ise gerekirse “biyopsi” yaparak belirliyoruz.

Kötü huylu olan kitle zaten kötü huyludur. Bıçak değdi mi kitle kötü huyluya dönebilir diye bir yanlış algı var, özellikle bunu da vurgulamak istiyorum. Bıçağın değmesiyle ilgisi yok o kötü huylu olan kitle zaten kötüdür.

“BAŞIN İÇ KISMI DEĞİL DIŞ KISMI CERRAHİ ALANINDADIR”

Baş cerrahinin kapsadığı alanlar nelerdir?

Baş cerrahi ise; başın dış kısmında oluşan kitleler, deride, deri altında oluşan yağ bezesi, lipomlar, küçüklü büyüklü yaraları ve saçla ilgili deri yüzeyinde oluşan kitleleri ve bunlardan kaynaklanan rahatsızlıkları ve bunların cerrahi işlemlerini kapsıyor. Başın içinde oluşan kitleleri kapsamamaktadır.Bu oluşan yaraların tedavilerle önüne geçilmeye çalışılır.Geçilemediği durumlarda ameliyatla müdahale gerçekleştirilebilir.

RÖPORTAJ: YASEMİN KAYA

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.