www.vizyonkenthaber.com

1 2

ÖMER ÇEKER YENİDEN BAŞKAN

ÖMER ÇEKER YENİDEN BAŞKAN
26 Kasım 2017 - 8:45

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şubesinin 6’ncı Olağan Kongresi MÜSİAD Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi.

DELEGE; ÇEKER VE YÖNETİME GEÇER NOT VERDİ

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede divan başkanlığını Türk Büro Sen Şube Başkanı Rıfat Oypan Katip Üyeliğini İbrahim Er, Tahir Saklaman, Neriman Uygun yaptı. 110 delegenin oy kullanma hakkına sahip olduğu kongrede, 7 asil, 6 yedek yönetim kurulu, 3 asil, 3 yedek denetim kurulu ve 4 üst kurul delegesi seçildi. Delege katılımının yüksek olduğu Kongrede Ömer Çeker 94 delegenin oyu ile yeniden Şube Başkan seçildi.

25.11.2017 TARİHİNDE TÜRK SAĞLIK SEN KOCAELİ ŞUBESİNİN BEŞİNCİ OLAĞAN GENEL KURULUNDA ŞUBE BAŞKANI ÖMER ÇEKERİN YAPMIŞ OLDUĞU AÇILIŞ KONUŞMASI.

Sayın Basın, Sayın Misafirler, Sayın Delegeler,

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şubesinin altıncı Olağan Genel Kuruluna hoş geldiniz.

Şube Yönetim Kurulu, teşkilatımız ve şahsım, adına hepinize saygılarımı sunuyorum.

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şubesinin bu günlere gelmesinde emeği geçmiş olan Üye, Temsilci, Delege ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile, el ele vererek gönül birliği içerisinde sendikamızın bayrağını hep birlik de zirvede tutmak için gayret sarf ettik.

Sendikamız Kocaeli kamuoyunda güçlü, saygın, söyledikleri toplum tarafından kabul gören bir kurum haline gelmiştir.

Bu başarı sendikamıza gönül vermiş Üye, Temsilci, Delege ve Yönetim Kurulu Üyeleri ve sizlerin başarısıdır.

Türk Sağlık Sen sağlık çalışanının bu günü, yarını ve geleceğidir.

İçerisinde bulunduğumuz dönem zor ve sıkıntılı bir dönemdir. Hizmet ürettiğimiz sektörde her şey her geçen gün kötüye gitmektedir. Bunun için ülkemizin ve sağlık çalışanlarının Türk Sağlık Sen’e ihtiyacı vardır.

Çalışanın tek sahibi ve hamisi olan Türk Sağlık Sen’i hep birlik de Fikir birliği, Gönül birliği, Güç birliği ederek daha da büyüterek güçlü hale getireceğimize olan inancım tamdır.

Ülkemizin içinde bulunduğu siyasi ve ekonomik şartlar göz önünde bulundurulduğunda, yapı taşlarımızı oluşturan Üye, Temsilci, Delege, Şube Yönetim Kurulu ve Şube Başkanının üzerinde büyük bir sorumluluk var.

Enerjisini Türk Milletinden ve kamu çalışanlarından alan tek milli sivil toplum örgütü, Türkiye Kamu Sen ve Türk Sağlık Sen dir.

Şehirlere bombalar yığılıp vatan evlatlarının şehadetine neden olan çözüm sürecinde, birileri rol kapmak için yarışıp, akil adam olarak hayvanlarla bile iletişime geçerken sendika olarak çözüm sürecinin ihanet süreci olduğunu söyledik. Türkiye Kamu Sen olarak akil adam olmayı red ettik.

Yaşanan sürece baktığımızda zamanın bizi haklı çıkarması tesadüf değildir. Sendika olarak olaylara milli bir pencereden, devlet, millet ve çalışan açısından bakıyoruz. Yapılan her işin ülkemize, insanımıza ve kamu çalışanlarına neler getirip götüreceğini düşünüyoruz.

Ülkemizi işgal etme, vatandaşımızı bir birine düşürme emelleri olan emperyalist güçlerin tek nüfuz edemediği, çözemediği kurum, Türkiye Kamu Sen, Kamu Sen’e üye sendikalar ile Türk Sağlık Sen dir. Bu güne kadar bunu başaramadılar bundan sonra sizlerin milli onurlu bir duruş sergilemeniz, nokta kadar menfaatler için virgül kadar eğilmemeniz sayesinde başarmaları da mümkün değildir. Mümkün de olmayacaktır.

Ülkemizin içerisinde bulunduğu durum hakkında hepimizin az veya çok bilgisi var. Ülke gerçeklerini göz ardı etmeden, zor bir dönemin bizi beklediğini bilerek hareket edeceğinize inanmaktayım.

Bazı şahıslar gibi sizlerde, sistemden nokta kadar faydalanmak beklentisi, umudu ve hayali ile kimliklerinizden sıyrılıp dünya görüşlerinizi ve onurlarınızı ayaklarınızın altına alarak menfaat temin etme adına kamu çalışanlarının geleceğini çalmak, siyasi iradenin ekonomik, sosyal politikalarını hayata geçirmek ve kamuoyu oluşturmak için kurulan MALUM SEN’e üye olabilirdiniz. Belki görev yaptığınız yerlerde rahatta edebilirdiniz. Belki mevki makamda alabilirdiniz.

Ama bunu yapmadınız. Zor olanı seçtiniz.

Kurumların Hukuk kurallarına göre yönetilmesi için, Toplu Sözleşmede milli gelirden payınıza düşeni almak için, usulsüzlük yapan kurum amirlerine dur demek için mücadeleyi seçtiniz,

Sizler birer kahramansınız.

Sizler kamu çalışanlarının ümidi, yarınlarına ışık tutacak bir meşale, derin uykuya dalan kamu çalışanların uyanmasını sağlayacak, onlara doğruları anlatacak rehbersiniz. Sizler ışığınızla diğer kamu çalışanlarının aydınlanmasını sağlayacak ışıksınız.

Bu zor dönemde, yapılan baskılara rağmen yılmadan hep birlik de mücadele etmemiz gerektiği hususu çok önemlidir. Bu bilinçle hareket etmek suretiyle, birlik ve beraberliğimizin bütünlüğünü koruyarak, Türkiye Kamu Sen’i, Türk Sağlık Sen’i ve Kocaeli Şubemizi daha da güçlendireceğimize olan inancım tamdır.

Güçlü Sendika, Güçlü Çalışan demektir.

Sendika üyesi, Temsilcisi, Yönetim kurulu üyesi olarak hep birlikte Çalışan, Başaran ve yükselen olacağız.

İlimizde sendikamızı daha yükseğe taşımak için elimizden geleni hep birlikte yapacağız. İlimizde bizim sendikal mücadelemizi benimseyerek bizimle aynı safta yer alan tüm üyelerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Mücadelemizin anlamı olan sağlık çalışanları ve üyelerimizin hakları için varız.

İnanmış ve inandıkları dava uğruna mücadele eden bireyler ve toplumlar mutlaka varmak istedikleri hedefe er geç varır. Şair bunu dizelerinde ne güzelde anlatmıştır.

İnançsız zümreyi yokluk kemirir, Ezelden ebede her var bizimdir. Kanundur zamanı, zaman devirir, Zamanı kuşatan yer var, bizimdir.

Maddeye tapmayız, ezelden geldik, Her şeyi kuşatan, ebed bizimdir. Çirkini sevmeyiz, güzelden geldik, Arkadaş, son zafer, elbet bizimdir. Diyor,

Olağan genel kurulumuzun öncelikle şubemize, teşkilatımıza ve üyelerimize hayırlar getirmesini temenni ediyor, hepinize saygılar sunuyorum.”dedi.

 

YÖNETİM KURULU

Şube Başkanı Ömer Çeker

İdari İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı : Zekai Dumlupınar

Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı : Şengül Çakmak

Teşkilattan Sorumlu Başkan Yardımcısı : Saniye Yıldıran,

Eğitimden Sorumlu Başkan Yardımcısı : Ümit Birol

Mevzuattan Sorumlu Başkan Yardımcısı : Arif Ovalı

Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı : Sema Gümüş

DENETLEME KURULU

Erkan Temel

Arif Balcı

Haşim Çöl

DİSİPLİN KURULU

İbrahim Er

Burhan Danacı

Orhangazi Gencel

ÜSTKURUL DELEGELERİ

Ömer Çeker

Zekai Dumlupınar

Recep Pehlivan

Oğuzhan Gün

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.