www.vizyonkenthaber.com

1 2

NİKAH KIYAN DEĞİL GENÇLERE KIYMAYAN BAŞKAN OLACAĞIZ

NİKAH KIYAN DEĞİL GENÇLERE KIYMAYAN BAŞKAN OLACAĞIZ
26 Şubat 2019 - 9:58

Saadet Partisi İzmit Belediye Başkan Adayı Ahmet Özen Mehmet Ali Paşa’da gençlerle bir araya geldi. Son günlerde gittiği her mahallede geniş bir gençlik kitlesiyle karşılanılan Özen bu seçimde gençlerin kendilerine sahip çıkacak bir başkan seçeceklerini söyledi.

NİKAH KIYAN DEĞİL, GENÇLERE KIYMAYAN BAŞKAN OLACAĞIZ

Paşa gençliğinin desteğini arkasında hissettiğini ve gençliğin problemlerini en iyi kendisinin bildiğini söyleyen Özen “Bugün memleketimizde bir bekâ sorunu olduğu konuşuluyor. Ben de diyorum ki; bekâ sorunundan çok gençlerimizin bekârlık sorunu var. İnsanımızın problemlerini bilmemiz lazım, ona göre konuşmak, dertlerine çözüm olmamız lazım. Gençler evlenmek istiyor, ama evlenemiyorlar. Çünkü düğün yapmak tam bir deli dumrul hikayesine dönmüş. Her yerden bu milleti soyuyorlar. Bu soyguna bir de halkına yardımcı olması gerekirken belediyeler de katılıyor. Böyle bir belediyecilik anlayışı olur mu? Belediye başkanı dediğin o şehrin, o yörenin emini demektir. Halkının derdini çözen, yükünü hafifleten demektir. Fakat bugün belediye İzmit’in düğün yapan gençlerin yükünü hafifletmek bir yana düğün salonu organizasyoncusu gibi muamele ediyor. Verdiği hizmetten özel şirket gibi kâr koyarak para alıyor. Nikah kıymayı herkes becerir. Ben nikâh kıyarken gençlere kıymayan bir başkan olacağım. Bunun da sözünü sadece bir aday olarak değil; geçen sene belediyenin bu tezgâhından geçen bir baba olarak veriyorum.

DÜĞÜN HİZMETİ CENAZE HİZMETİ KADAR ÖNEMLİ

Bugün belediyemiz sağolsun cenazelerde güzel hizmetler veriyorlar. Helva dağıtıyorlar, araba yolluyorlar. Fakat görüyoruz ki aynı hizmeti yaşarken insana vermiyorlar. Belediyeden güzel bir hizmet alabilmek için illaki ölmemiz gerekiyor heralde. Biz belediye başkanlığımızda cenaze hizmetleri kadar evlenecek gençlere de hizmet edeceğiz. Talep eden herkese belediyemizin düğün salonu ve yemek masraflarını biz karşılayacağız. Bırakın gençler evlensinler, evlenebilsinler. Bizim belediye başkanlığımız döneminde gelin ve damat salondan çıkarken takılarını kapıda bırakmak zorunda kalmayacak” dedi.

KÖŞE YAZARLARI
FİRMA ARAMA
SON EKLENEN FİRMALAR

www.vizyonkenthaber.com Tüm Haklari Sakladır.